Миколи Жидкова замість Юрія Гагаріна. У селі Соколівське на Кіровоградщині вулицю перейменували на честь загиблого бійця

Миколи Жидкова замість Юрія Гагаріна. У селі Соколівське на Кіровоградщині вулицю перейменували на честь загиблого бійця

Миколи Жидкова замість Юрія Гагаріна. У селі Соколівське на Кіровоградщині вулицю перейменували на честь загиблого бійця
На світлині – Микола Жидков. Фото: Facebook / Соколівська сільська рада

У селі Соколівське Кропивницького району Кіровоградської області вулицю Гагаріна назвали іменем загиблого бійця Миколи Жидкова. Це зробили на прохання жителів громади й виконуючи Закон України про декомунізацію. Про це розповіла голова Соколівської громади Інна Завірюха.

Рішення про перейменування вулиці депутати ухвалили на сесійному засіданні 27 липня 2023 року за зверненням жителів громади.

"Там були активісти, які пройшли вулицею, зібрали підписи жителів й подали звернення на сесію. Батьки Миколи також живуть на цій вулиці. Кілька років тому вони купили там будинок. Коля приїжджав туди до батьків", – розповіла Інна Завірюха.

Микола Жидков навчався у кропивницькій школі №16. До 8 класу тренувався в "Футбольній академії "Зірка". У 13-річному віці переїхав у Дніпро в спортивний інтернат. Потім перейшов грати у Кременчук. Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, юнак перебував у Польщі, де грав за польський футбольний клуб.

Знімок з екрана / Микола Жидков з гравцями й наставниками польського футбольного клубу "Węgrzcanka Węgrzce Wielkie"
Знімок з екрана / Микола Жидков з гравцями й наставниками польського футбольного клубу "Węgrzcanka Węgrzce Wielkie". Фото: Facebook / Węgrzcanka Węgrzce Wielkie

У листопаді 2022 року повернувся і добровольцем пішов на фронт захищати Україну. На війні був старшим оператором вогнеметника групи спеціального призначення. Микола Жидков загинув 1 червня 2023 року біля селища Новодонецьке Донецької області у неповних 22 роки. Його поховали 6 червня на Алеї слави Далекосхідного кладовища в Кропивницькому.

"Це був зовсім молодий хлопчина, – каже Інна Завірюха. – Навчався, грав у футбол. Був футболістом хорошого рівня. Його знала молодь, особливо спортивна. Він загинув геть молодим, пішов сам воювати. Був дуже позитивний, патріотичний. Я, на жаль, не була особисто з ним знайома, але чула дуже гарні відгуки. На честь нього проводили спортивні змагання з мініфутболу в Кропивницькому".

За час російсько-української війни на фронті загинули 43 жителів Соколівської громади. Рік тому у Соколівському перейменували вулицю на честь Олександра Терещенка.

"У громаді є такі вулиці, де, на жаль, на війні загинули вже кілька мешканців. Ми хочемо вшанувати пам'ять усіх. Як саме, обговоримо вже після війни. Треба провести громадські слухання, порадитися з людьми", – каже голова громади.

Нині є рішення соколівських депутатів, що перейменування на честь загиблих бійців у громаді відбуватиметься після перемоги. У воєнний час вулиці називатимуть іменами лише тих воїнів, яким надали звання Герой України.

На початок