Двоповерхові модульні будинки, що на вулиці Дрозда у Чернігові, планують здати в експлуатацію орієнтовно наприкінці серпня. Будівництво цього містечка із семи будинків на 112 квартир розпочали минулої осені, тут мають жити люди, які втратили житло внаслідок російської агресії проти України. Виконання зовнішніх робіт взяло на себе місто, зведенням самих будинків та їхнім оснащенням займалося Товариство Червоного Хреста України.
Приміщення добудували на початку червня, втім людей сюди досі не заселили. На минулому тижні під час щотижневої наради у міськраді повідомили, що проблема у відсутності фінансування Червоного Хреста. В організації запевняють, що свою частину угоди виконали.
"Воно називається тимчасове житло. Проте, це будинки, які будуть працювати 10, 20, 30, 40 років. Даний проєкт є першим в Українського Червоного Христа, і станом наразі плануються аналогічні проєкти в Закарпатті та в Сумах", — розповів координатор з питань відновлення житла Товариства Червоного Хреста України Микита Ільїн.

Двоповерхівки побудовані відповідно до державних будівельних норм, говорить Микита Ільїн. Стіни утеплені, тут стоять двокамерні склопакети, встановлена система припливної вентиляції. Містечко налічує 112 одно- та двокімнатних квартир із власним санвузлом та кухнею. За кошти Червоного Хреста їх обладнали необхідною побутовою технікою та частково меблями.
"Заходимо у квартиру. Що ми бачимо? Наразі ми зайшли в однокімнатну квартиру. Вона обладнана кухнею, яка складається з холодильника, побутової техніки, кухонних меблів, витяжки, мікрохвильової печі. Диван, ліжко, обігрівачі й санвузол. Санвузол обладнаний в нас водонагрівачем – бойлером, пральною машинкою, туалетом, ванною, душем, рушникосушкою, умивальником з тумбочкою. Так само дуже ми просили, щоб був встановлений роутер. Бо XXI сторіччя, усім треба мати доступ до Інтернету".

Вартість будинків разом з облаштуванням квартир – майже 157 мільйонів гривень, говорить Микита Ільїн. Будівництво почали восени минулого року, на початку червня вони були готовими.

Минулого вівторка, 25 липня, на щотижневій нараді начальник управління капбудівництва міської ради В’ячеслав Почеп повідомив, що люди досі не живуть у модульному містечку, бо в Червоного Хреста не вистачає фінансування на завершення робіт.
"Питання залишилося тільки в тому, що будиночки готові, немає тільки ґанків, вірніше ґанки є, але вони недоопрацьовані, тому що у Червоного Хреста на сьогодні не вистачає коштів чи немає коштів на виконання пандуса".

За словами Микити Ільїна, облаштування прибудинкової території проєктом не передбачалось.
"Ця ситуація з прибудинковою територією, вона не була передбачена першочерговою проєктною документацією, яка давалася на погодження місту. Тобто, питання, чи є, чи нема грошей, це питання трошки риторичне. Питання в тому, що не планувалося виконувати ці роботи".
На початку червня "Червоний Хрест", каже Микита Ільїн, на прохання міської влади погодився додатково облаштувати ґанки, пандус в одному з будинків та похилі з'їзди в інших.

Щойно місто виконає свою частину угоди – облаштування доріг та прибудинкової території, організація зможе завершити пандуси, говорить Ільїн. На цей об'єкт з міського бюджету витратили 49 мільйонів гривень, вартість самого проекту складає 82 мільйони гривень, розповів начальник управління капітального будівництва міської ради Вячеслав Почеп.
"Ніхто нікого не звинувачує, це 100%. Міська влада, навпаки, вдячна Червоному Хресту за ту допомогу, яку вони місту дали. Є розуміння в міста, що Червоний Хрест ті зобов’язання, які на себе взяв, виконав, скоріш за все, в повному обсязі. Місто на себе взяло відповідальність і за свої кошти внесе відповідні коригування в наш проєкт, який називається «Майданчик для розміщення тимчасових споруд», і ми виконаємо за кошти міського бюджету всі ці речі".

Здати модульні будинки в експлуатацію планують орієнтовно до кінця серпня. Мають заасфальтувати доріжки. Зі слів Почепа, залишаються майданчики, які планувалися для дозвілля дорослих та дітей. Спортивне обладнання та гойдалки закуповуватимуть пізніше.
"Порозуміння з підрядником, який виконував по договору тристоронньому Червоний Хрест, підрядник і УКБ, у нас є, вони сказали, якщо ми беремо на себе влаштування пандусів, то упорядження ґаночків вони зроблять найближчим часом".
Детальніше у сюжеті:
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.