У Білорусі знайшли ще одну локацію ПВК "Вагнер": що відомо

У Білорусі знайшли ще одну локацію ПВК "Вагнер": що відомо

Центр ПВК "Вагнер" у Санкт-Петербурзі. Фото: Associated Press
Чоловіки у камуфляжі біля входу в Центр ПВК "Вагнер" у Санкт-Петербурзі. Фото: Associated Press

У Білорусі найманці приватної військової компанії "Вагнер" розмістились на ще одній локації. Бойовики використовують старі військові склади.

Про це повідомляє моніторинговий проєкт "Беларускі Гаюн".

Як зазначають аналітики, "вагнерівці" з середини липня почали використовувати старі склади на території колишнього військового містечка №28 "Поплави" під Осиповичами, де розташована велика військова база.

На території об'єкта є всього 15 будівель, з яких 10 — це склади площею до 1070 квадратних метрів, а також є старе сховище техніки та декілька караульних приміщень.

"Порівнюючи знімки від 17 та 24 липня, видно, що з різницею у 7 днів на території колишнього військового містечка з'явилося щонайменше 6 зон із видимими змінами", — інформує "Гаюн".

Аналітики нагадали, що 24 липня колона ПВК "Вагнер", в якій було щонайменше 80 машин, їхала незвичним маршрутом. Вона звернула з траси М5 біля села Верейці та могла поїхати як до полігону в Осиповичах, так і до складів у селі Поплави.

Відстань від складів до наметового містечка "вагнерівців" у селі Цель становить 27 кілометрів або 30 хвилин на авто, додає моніторинговий проєкт.

Що відомо про ПВК "Вагнер" у Білорусі

Після невдалого заколоту 23-24 червня 2023 року між Пригожиним та невизнаним президентом Білорусі Олександром Лукашенком була домовленість про переміщення "вагнерівців" на територію РБ.

Речник ДПСУ Андрій Демченко вказав, що ПВК "Вагнер" у Білорусі можуть використати для провокацій. Лукашенко заявляв, що найманці хочуть на "екскурсію до Варшави та Жешува".

На початок