Від початку війни знешкоджено понад 416 тисяч вибухонебезпечних предметів — ДСНС

Від початку війни знешкоджено понад 416 тисяч вибухонебезпечних предметів — ДСНС

Речник ДСНС Олександр Хорунжий
Речник ДСНС Олександр Хорунжий. Фото: Медіацентр

Від початку повномасштабної війни Росії проти України, піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) знешкодили понад 416 тисяч вибухонебезпечних предметів.

Про це на брифінгу сказав речник ДСНС Олександр Хорунжий.

"У нас всього з 24 лютого 2022 року здійснено понад 64 тисячі залучень піротехнічних підрозділів, вилучено і знешкоджено 416 660 одиниць вибухонебезпечних предметів", — сказав Хорунжий і додав, що це "колосальні цифри". Він зауважив, що серед цих вибухонебезпечних предметів — 3 062 одиниці авіабомб.

Олександр Хорунжий також поінформував, що піротехніки ДСНС з початку війни обстежили територію площею 91 889 га, з яких 132 га було очищено за допомогою машин механізованого розмінування.

"Ми їх потребуємо, і чим більше деокуповуємо територій, тим більше така потреба (у розмінуванні — ред.) буде виникати", — наголосив речник ДСНС.

Він додав, що найбільш масштабні роботи із розмінування наразі проводяться у Донецькій, Миколаївській, Харківській і Херсонській областях.

Що відомо про замінування територій України

11 квітня, міністр оборони Олексій Резніков заявив, що для повного розмінування територій України знадобиться до 30 років і ще близько п'яти тисяч фахівців.

Раніше начальник відділу організаційної роботи з гуманітарного розмінування ДСНС України Сергій Рева заявив, що в Україні необхідно розмінувати близько 470 тисяч гектарів сільськогосподарських земель на території дев'яти областей.

Міністерка економіки Юлія Свириденко до цього заявляла, що для того, щоб розмінувати територію України, може знадобитись 70 років роботи.

На початок