"В цивільному житті мені тяжко": історія нацгвардійця, який служить на Рівненщині

"В цивільному житті мені тяжко": історія нацгвардійця, який служить на Рівненщині

Ексклюзивно
Нацгвардієць Владислав Фоменко
Фото: Суспільне Рівне

22-річного нацгвардійця Владислава Фоменка з березня 2023 року перевели у рівненську військову частину. Від початку повномасштабної війни чоловік служив у трьох областях, де отримав контузії та поранення. У розмові із Суспільним каже, що найважчі бої були в Соледарі та чекає на скорішу перемогу, щоб побачити світ.

Військовий Владислав Фоменко родом з Павлограда на Дніпропетровщині. На строкову службу пішов у грудні 2021 року, згодом потрапив у Харківську військову частину.

На початку повномасштабного вторгнення Росії проти України, 24 лютого, Владислава відправили у П’ятихатки для оборони населеного пункту, де і відбулися його перші бої. Воював у трьох областях — Харківській, Луганській та Донецькій.

"Одного дня я встав і зрозумів, що треба щось міняти у своєму житті, тому сів на велосипед та й поїхав у військкомат. На Харківщині стояла задача стояла тримати оборону, рубежі, дуже добре справлялись з задачами, бо колектив в мене був просто чудовий. Луганський напрямок — це була Стельмахівка. Основне зосередження наших завдань було на Новоселівському, тримали оборонні рубежі разом з 92-ю бригадою. Була оборона, штурми, всього потрохи. Донецька область — це Соледар і Бахмут", — говорить нацгвардієць.

На Харківщині та Луганщині чоловік отримав контузії, а у січні 2023 року — поранення в руку в Соледарі під час гранатометного обстрілу. Чоловік говорить, що контузії та поранення позначилися на його здоров'ї.

"Повідомив своєму командирові, що я, напевно, 300-й. Швидко розрізали бушлат, подивились, дійсно — поранення. Почав заїкатися інколи, пам'ять погіршилась. Психологічно в цивільному житті мені тяжко", — каже Владислав.

Нацгвардієць Владислав Фоменко
Фото: Суспільне Рівне

Як згадує військовий, найтяжчі бої були в Соледарі на Донеччині:

"Дуже давались взнаки морози, холод — ні нормально поїсти, ні попити, ні поспати. Побіг виконувати завдання, то вже спітнів, змокрів, відразу замерзаєш, було нереально".

У березні 2023 році Владислава перевили у рівненську військову частину. Каже, підтримує зв'язок із побратимами, які продовжують боронити Україну.

"Кажуть, що дуже сумують, а з іншого боку кажуть: «Ну, ти вже навоювався, може вже досить»", — зазначив нацгвардієць.

Нацгвардія
Фото: Суспільне Рівне

Після перемоги Владислав мріє мандрувати світом.

"В майбутньому я думаю, що мої ідеї допоможуть тим хлопцям, які повернуться з фронту. Хочу повернутися в Харків. Хочу гайнути в турне на велосипеді, взяти рюкзачок, спальник, каремат та і подивитися світ", — нацгвардієць Владислав Фоменко.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок