Фотопастки у лісі: скільки порушників виявили на Рівненщині за пів року

Фотопастки у лісі: скільки порушників виявили на Рівненщині за пів року

Фотопастки у лісі
Ілюстрація/Колаж з фото "Ліси України", Суспільне

Приблизно три десятки порушень лісового користування виявили на Рівненщині з допомогою фотопасток. Про це Суспільному повідомила речниця Поліського лісового офісу Світлана Думська. Вона додала, що активно такий метод контролю почали використовувати з початку 2023 року.

Таких фотопасток в лісах області є понад пів сотні. За словами речниці, камери встановлювали також на ділянках, де незаконно видобували бурштин:

“Фотопастка — це така техніка, змінна, і лісівники вже знають місця ймовірних порушень або місця ризику, де найчастіше може виникати. Тому, коли знову були ситуації із виявленням нелегальних бурштинокопачів, то встановлювали і на тих територіях, при в’їздах і виїздах. Фотопастка працює за таким принципом, що вона вловлює рух, фотографує або знімає відео. Місце постійно змінюється, щоб лісопорушники також не вловлювали місця, де вже є фотопастка”.

Зі слів Світлани Думської, за понад пів року завдяки фотопасткам на території лісів Рівненщини виявили близько 30 випадків порушень, це як бурштинокопачі, так і так звані лісові порушники.

Крім виявлення порушень, фотопастки використовують для спостереження за дикими тваринами. Зі слів речниці, у перспективі кількість таких фотокамер планують збільшувати.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок