У Дніпрі волонтерка Тетяна Підюменко власноруч виготовляє рюкзаки та інші текстильні вироби для військових. Передає вона їх до лікарень міста, бо вважає, що такі торбинки набагато зручніші за звичайні пакети.
36-річна Тетяна Підюменко займається волонтерством понад 10 років. Шити джинсові рюкзаки для військових почала у серпні 2022 року. За цей час Тетяна встигла зробити майже 300 таких виробів.
"Мені приїжджають джинси, відпорюю пояси, тому що пояси йдуть на ці лямки, якщо джинси з дірками, то дивлюся де можна який шматочок вибрати, викроюю полотно і виходить вже заготовки – одна і друга половинка", – пояснює волонтерка Тетяна Підюменко.

У лютому 2022 року волонтерка вирішила залишитися в Україні і допомагати військовим власними силами.
"Я не знаю як можна сидіти осторонь, коли у нас війна, коли на нас напали. Я не вмію інакше, я вважаю, що потрібно допомагати – хто може, хто чим може", – розповідає жінка.
Перші джинсові вироби Тетяна Підюменко робила спільно з волонтерським центром. Тепер виготовляє їх самостійно.
"У липні мені зателефонувала сусідка, вона якраз у волонтерському центрі при лікарні. Попросили – зможу? Кажу – зможу, давайте. Вони привозили джинси і якось ми наладили таку лінію: вони привозять джинси, я шию, потім привозили сорочки, і ми вирішили з сорочок теж робити ну такі швидко рюкзачки", – каже волонтерка.

Для створення таких виробів, каже волонтерка Тетяна, підходить будь-яка тканина.
"З сорочок залишалися рукави, ми вирішили ці рукава теж пустити в діло і робили торбинки. Тобто замість кульочків якраз і ці торбинки можна покласти зубну щітку, дезодоранти, мило", – зазначає Тетяна.
Виготовляти їх Тетяна планує, допоки не закінчиться війна. Ці вироби вона передає військовим у лікарні. Каже, такі торбинки для речей зручніші, аніж пакети.
"Зворотній зв’язок приходить, дуже приємно, коли фото присилають, відео присилають волонтери. Дуже приємно, аж мурашки по шкірі", – каже жінка.
Тетяна потребує тканин. Охочі допомогти можуть зв'язатися з волонтеркою через соцмережу за посиланням.
Авторка – Олеся Приходько.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро