Як бійці штурмової бригади захищають небо від російської авіації на передовій. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Як бійці штурмової бригади захищають небо від російської авіації на передовій. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Як бійці штурмової бригади захищають небо від російської авіації на передовій. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
Фото: кадр з відео/Військове телебачення

За час повномасштабного вторгнення РФ дивізіон зенітно-ракетної батареї 10 окремої штурмової бригади "Едельвейс" знищив 8 російських літаків, серед яких — СУ-34 та СУ-35, 6 гелікоптерів та 44 БПЛА. Нині українські військовослужбовці продовжують захищати небо на передовій.

Як знаходять цілі та знищують їх — далі у репортажі.

Ігла-1, "Piorun", Stinger, Mistral, Starstreak та Стріла-10 — це арсенал зенітно-ракетної батареї бригади "Едельвейс". Підрозділ боронить небо від російської авіації

"Відділення, знаходячись на бойовій позиції, вже має ракету і воно приймає рішення й цей комплекс зможе працювати по повітряній цілі чи не зможе. Тобто деякі комплекси які працюють на інфрачервоному на теплі для цивільних, а інші комплекси такі як Stinger вони працюють у двох режимах і на тепло і на фотоконтраст і він фіксує на пляму", — пояснює командир зенітно-ракетної батареї "Камінь".

Українські військовослужбовці ЗСУ передова
Командир зенітно-ракетної батареї "Камінь". Фото: кадр з відео/Військове телебачення

Тарас — командир відділення. Чоловік показує тубус від зенітного-ракетного комплексу польського виробництва. На згадку там вказані дата, час та місце, коли боєць знищив з нього російський літак.

"Особисто мені найкраще працювати з ПЗРК "Piorun". Також були пуски з Ігли та зі Stinger теж, але конкретно мені найбільше подобається "Piorun" швидко летить вражає ціль добре озброєння", — каже командир відділення Тарас.

Командир українські військовослужбовці ЗСУ передова
Командир відділення Тарас. Фото: кадр з відео/Військове телебачення

Командир батареї на псевдо "Камінь" розповів, як на День Конституції України цього року вони збили російський літак СУ-25.

"Літак виконав бойову роботу НУРС, як зазвичай вони кудись пульнули в поле повертались своїм звичним курсом, а один з їхніх літаків зробив поворот не туди і все —він пролетів десь в кілометрі над нашими позиціями. Солдат почув від іншого поста, що летить літак він вже знав з якого азімуту летить", — згадує командир "Камінь".

Українські військовослужбовці ЗСУ ПЗРК ракета передова
Українські бійці збили російський літак СУ-25, червень 2022 року. Фото: кадр з відео/Військове телебачення

На озброєнні бригада має ЗУ-23-2. Її бойовий розрахунок знищує російські безпілотники. Зокрема, "Ланцети" та "Орлани".

"Ланцети" це такі БПЛА, які несуть на собі від шести до дев'яти кілограмів тротилу, йдуть по координатах або їх коригує другий безпілотник типу "ZALA" або типу "Орлан" і вони хитаються як дрони- камікадзе, а чого їх легко збивати, бо вони летять дуже шумно дуже низько і їх дуже гарно видно їх ефективно збивати", — пояснив військовослужбовець ЗСУ Антон.

Українські військовослужбовці ЗСУ зенітна установка передова
Зенітна установка 23-2. Фото: кадр з відео/Військове телебачення

За час повномасштабного вторгнення на рахунку цього дивізіону, каже командир батареї на псевдо "Камінь", вісім знищених російських літаків, серед яких СУ-34 та СУ-35, 6 гелікоптерів та 44 безпілотних літальних апаратів.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок