"Дивимося — під`їзду нема": що розповідають очевидці про удар по Кривому Рогу

"Дивимося — під`їзду нема": що розповідають очевидці про удар по Кривому Рогу

"Дивимося — під`їзду нема": що розповідають очевидці про удар по Кривому Рогу
Фото: Суспільне Дніпро

Вранці 31 липня війська РФ вдарили двома ракетами по Кривому Рогу, поцілили по багатоповерхівці та будівлі навчального закладу. Надзвичайники гасять пожежу та розбирають завали.

На місці працюють всі відповідні служби, повідомляють кореспонденти Суспільного.

Антоніна Кот живе на першому поверсі у четвертому під'їзді, куди і влучила російська ракета. Жінка говорить, тут прожила понад 30 років.

"Я в цей момент цілком випадково йшла у комору і в цей момент вдарило, і мене врятувало. Я чула, як летить ракета, і ці дві стіни мене врятували. Я впала, поряд в мене ще сусіди, там маленька дитина. Жінка вискочила в одній білизні з голою дитиною. Дитина вся посічена. Витягнули ми цю дитинку, накрили якимись тряпками цю жінку, бо вона гола. В квартиру я більше не заходила, нас не пускають", – каже місцева жителька Антоніна Кот.

Квартира Надії Гіренко на третьому поверсі. Жінка розповідає, в момент влучання ракети була вдома із сином, невісткою та онучкою, вони тільки поснідали, і за кілька хвилин стався удар. Син Надії зараз у лікарні з уламковими пораненнями, а їхнє житло зруйноване після обвалу.

"Спочатку був сильний залп такий, що будинок трясло. Ну ми подумали що це десь там, а потім другий раз вже сильний був удар, що повилітали вікна з рамами, пил був, дим валив з п`ятого поверху, уламки були всюди, і в під`їзді, всюди", – каже місцева жителька Надія Гіренко.

Жителька Кривого Рогу Лідія Гірик мешкає у будинку навпроти того, в який влучила ракета. Каже: вдома була з дочкою, в момент вибуху стояла в глибині квартири, бо до цього вже чула вибух.

"Потім засвітилось, як вогонь, чисто автоматично закрила очі. Побігла одразу в дочки питать, вона відвернута була, але склом трохи по обличчю. Напроти нашого будинку, ми дивимося — під’їзду нема, там пожежа, прибирають", – розповіла вона.

Жінка каже, у квартирі вибиті всі вікна, знищені також вхідні двері.

"Це така вибухова хвиля. Такий вибух ніби він тут в нашому домі. Головне, що ми цілі", – зазначає жінка.

Ракетний удар по Кривому Рогу: що кажуть очевидці
Жителька Кривого Рогу Лідія. Фото: Суспільне Дніпро

На місці ракетних ударів розгорнули штаби допомоги: ДСНС, волонтери та працівники виконкому. Видають воду, продукти, одяг, ковдри та приймають заяви на отримання фінансової допомоги.

"Організовано штаби по прийому людей, по наданню людям допомоги. Працюють працівники і соціальної сфери, які приймають від населення, в яких пошкоджене нерухоме майно, документи на матеріальну допомогу з міського бюджету. Працюють громадські об'єднання, які надають допомогу", – каже директорка департаменту соцполітики міськради Інеса Благун.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок