Перейти до основного змісту
В ООН закликали збільшити зусилля з виявлення та захисту жертв торгівлі людьми

В ООН закликали збільшити зусилля з виявлення та захисту жертв торгівлі людьми

Генсек ООН Антоніу Гутерреш
Генсек ООН Антоніу Гутерреш. AP

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, який відзначають 30 липня, заявив, що жодна людина не повинна бути куплена, продана або позбавлена волі.

Про це повідомляє пресслужба ООН.

"У цей Всесвітній день протидії торгівлі людьми давайте удвічі збільшимо зусилля щодо виявлення, захисту та підтримки жертв торгівлі людьми, щоб жодна жертва не була залишена поза увагою. Давайте спільно будувати світ, в якому жодна людина ніколи не буде куплена, продана або поневолена", — сказав Антоніу Гутерреш.

Генсек ООН додав, що на тлі зростаючих масштабів нерівності, кліматичних катастроф і безпрецедентних показників переміщення населення все більше людей стають вразливими для торговців людьми.

"Більшість виявлених жертв – жінки та діти, багато з яких зазнають жорстокого насильства, примусової праці, звірячої сексуальної експлуатації та знущань. І при цьому торговці людьми продовжують користуватися безкарністю. Їхнім злочинам не приділяється достатньо уваги", — наголосив Гутерреш.

Він запропонував збільшити обсяг інвестицій у заходи щодо виявлення постраждалих та їхній захист, а також зміцнювати правоохоронну діяльність, щоб притягати до відповідальності злочинців, які перетворюють людей на товар.

"Ми повинні активніше допомагати постраждалим наново вибудовувати своє життя", – підкреслив генсек ООН.

Напередодні уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що з початку повномасштабної війни ризик потрапляння українських громадян у ситуацію торгівлі людьми значно підвищився.

За словами омбудсмана, ризик потрапляння укрїнців у ситуацію торгівлі людьми пов’язаний з виїздом громадян за кордон, переміщенням всередині України, а також депортацією до РФ та примусовим переміщенням на тимчасово захоплені території.

Лубінець також зазначив, що отримує звернення щодо потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. Більшість з них стосується осіб, які перебували в російському полоні.

"За кожним зверненням вживаю заходів щодо поновлення прав громадян", — йдеться у дописі Лубінця.

За даними Офісу генпрокурора, лише цього року визнані потерпілими від торгівлі людьми 56 українців.

10 років тому Генасамблея ООН обрала 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми.

Топ дня

Вибір редакції

На початок