Багато пасток та тотальне мінування. У ЗСУ розкрили деталі звільнення Старомайорського на Донеччині

Багато пасток та тотальне мінування. У ЗСУ розкрили деталі звільнення Старомайорського на Донеччині

Багато пасток та тотальне мінування. У ЗСУ розкрили деталі звільнення Старомайорського на Донеччині
Фото: defence-ua.com

Силам оборони доводилося просуватися по мінним полям для звільнення села Старомайорське у Донецькій області. Російські військові залишили багато пасток навколо населеного пункту.

Про це в прямому ефірі телемарафону "Єдині новини" розповів речник об'єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Валерій Шершень.

За його словами, операція зі звільнення села була унікальною, воно було повністю заміноване російськими окупантами.

"Коли штурмовики Сил оборони перейшли за середину села Старомайорське, на південну частину населеного пункту, то зіштовхнулися з тотальним мінуванням. Росіяни замінували все, що могли, українські сапери та інженери мали багато роботи, та вдавалися до різних хитрощів при розмінуванні", — розказав Шершень.

За даними речника, було багато пасток, які залишили російські військові. Українські бійці просувалися зі спеціальними знаряддями, щоб знімати ворожі розтяжки, а потім робили підрив.

"Якщо міну-пелюстку знаходили, то довгою палкою треба було по ній бити, щоб вона підірвалася. Як правило протипіхотні міни не чіпають, їх тільки помічають, бо під ними можуть бути інші гранати", — зазначив він.

Шершень також розповів про трофейну техніку, яку не змогли евакуювати зі Старомайорського через мінні поля.

"Є такі так звані "мінні шлагбауми" — перекриття доріг у вигляді мінування, об'їхати їх неможливо, бо глибокі та широкі вирви від вибухів авіабомб. До того ж ґрунтові дороги розм'якли після дощів", — розказав Шершень.

27 липня українські військові звільнили село Старомайорське в Великоновосілківському районі Донецької області. Населений пункт знаходиться за понад дев'ять кілометрів південніше від Великої Новосілки та за 90 кілометрів на південь від тимчасово окупованого Маріуполя.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок