"Я щаслива". Литовська плавчиня побила світовий рекорд з плавання на ЧС-2023 з водних видів спорту

"Я щаслива". Литовська плавчиня побила світовий рекорд з плавання на ЧС-2023 з водних видів спорту

"Я щаслива". Литовська плавчиня побила світовий рекорд з плавання на ЧС-2023 з водних видів спорту
Рута Мейлутіте на ЧС-2023 з водних видів спорту. Фото: AP Photo

Завдяки цьому результату спортсменка здобула друге "золото" на турнірі.

Литовська плавчиня Рута Мейлутіте встановила світовий рекорд з плавання на дистанції 50 метрів брасом. Сталося це на чемпіонаті світу з водних видів спорту в японській Фукуоці.

Перед стартом світової першості в Японії Мейлутіте була однією з головних претенденток на перемогу у змаганнях з плавання на 50 метрів брасом. Турнір у Фукуоці литовська плавчиня розпочинала у статусі чинної чемпіонки світу на цій дистанції.

Основними конкурентками Мейлутіте у боротьбі за "золото" на цьогорічній світовій першості з водних видів спорту стали Ліллі Кінг зі США та Бенедетта Пілато з Італії. Американка розпочинала змагання як дворазова чемпіонка світу у цій дисципліні, а італійка - як дворазова срібна призерка світової першості у плаванні на 50 метрів брасом та авторка актуального світового рекорду на цій дистанції.

Як Рута Мейлутіте встановила рекорд на ЧС-2023

Змагання з плавання на 50 метрів брасом Рута Мейлутіте розпочала, уже маючи "золото" ЧС-2023. Литовська плавчиня стала першою у плаванні на 100 метрів цим же стилем.

До фіналу змагань Мейлутіте вийшла з першого місця у кваліфікації, де вона посіла перше місце з 29.30 секундами. Завдяки цьому результату Рута повторила світовий рекорд Пілато, який італійка встановила на чемпіонаті Європи у 2021 році.

Фінал змагань литовська плавчиня виграла з результатом 29.16 секунди. Мейлутіте у вирішальному запливі була швидшою на 00.78 секунди, ніж Ліллі Кінг, та на 00.88 секунди випередила Бенедетту Пілато. Результат Рути у фіналі ЧС-2023 став новим світовим рекордом з плавання на 50 метрів брасом на довгій воді.

"Я щаслива. Була упевнена, що це можливо. Змагання зараз приносят ьмені задоволення", – цитує Мейлутіте офіційний сайт Олімпіади.

Світовий рекорд Мейлутіте став шостим, який встановили на чемпіонаті світу-2023 з водних видів спорту у плаванні.

Хто така Рута Мейлутіте

  • Рута Мейлутіте – 26-річна литовська плавчиня.
  • Впродовж своєї кар'єри вставила п'ять світових рекордів. Раніше Мейлутіте встановила рекорди на 50 м та 100 м на короткій воді брасом, а також 50 м та 100 м на довгій воді.
  • У 2012 році литовська плавчиня стала чемпіонкою Олімпіади у плаванні на 100 метрів брасом.
  • На рівні чемпіонату світу Рута виборола сім медалей різного ґатунку: чотири золотих, дві срібних та одну бронзову.
  • Мейлутіте – дворазова чемпіонка Європи у плаванні на 50 метрів брасом. Окрім цього, на рівні континентальних першостей литовська плавчиня виборола "золото", "срібло" та "бронзу" у плаванні на 100 м цим же стилем.
На початок