Легка атлетика: чемпіонат світу

Легка атлетика: чемпіонат світу

"Не всі комерційні старти мають такий склад учасниць". Юлія Левченко – про чемпіонат України та покращення результатів

"Не всі комерційні старти мають такий склад учасниць". Юлія Левченко – про чемпіонат України та покращення результатів

Ексклюзивно
"Не всі комерційні старти мають такий склад учасниць". Юлія Левченко – про чемпіонат України та покращення результатів
Юлія Левченко, фото: GETTY IMAGES

Ексклюзивний коментар Юлії Левченко для Суспільне Спорт.

25-річна Юля Левченко – одна з лідерок збірної України зі стрибків у висоту. Упродовж липня 2023 року Левченко виконала норматив на Олімпіаду-2024 (стрибнула 1.98 м), показала свої найкращі результати за останні сезони і, зрештою, підтвердила місце в команді на чемпіонат світу-2023. Останнє їй вдалося зробити завдяки другому місцю на чемпіонаті України.

На внутрішній першості Левченко показала результат 1.95 м – другий результат сезону та повторення другого найкращого загалом за останні два роки.

Після виступу на чемпіонаті України Суспільне Спорт у Луцьку поспілкувалося з Юлією Левченко – про її результати, налаштування на старти та подальшу підготовку до чемпіонату світу.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор чемпіонату світу з легкої атлетики в Україні. Дивіться трансляції ЧС-2023 наживо на сайті Суспільне Спорт та місцевих телеканалах Суспільного з 19 до 27 серпня.

  • Про участь у чемпіонаті України
"Наша група [тренерки Ірини Пустовойт] без поважної причини ніколи не пропускала чемпіонат України. Це по-перше. А по-друге в нас такий рівень чемпіонату України, що не всі комерційні старти мають такий склад учасниць, усі дівчата дуже сильні, і це дуже крута підготовка. Я б навіть не сказала, що це була підготовка, це був відбір, і ми так понервували тут! Ми з Ірою [Геращенко] так переймались і хотіли, аби швидше це все вже закінчилось, і ми вже мали результати".
  • Про результат на чемпіонаті України – "срібло" і висота 1.95 м

"Я дуже задоволена загалом цим результатом. Після попередніх років я дуже задоволена і дуже вдячна планці, що вона стояла, вдячна сектору в Луцьку. Ми його дуже любимо і змагання ці любимо, тому всім дякуємо".

  • Про виконання олімпійського нормативу та стрибок на 1.98 м у Польщі
"Я не знаю, це було щось таке божевільне. Якщо чесно, то я себе в Польщі не дуже добре почувала, тобто була готовою до змагань, але не думала: «О! Сьогодні будуть рекорди!». Потрібно було просто змагатись. Спроби на 1.95 метра – це був на той момент найкращий результат сезону – та на 1.98 метра я відверто не пам’ятаю. Коли я стрибнула, планка на 1.98 метра почала теж «стрибати», а потім вона встояла, і я думала: «Ну не може бути так – це просто мій день!». Я вже давно не стрибала на такий результат, і в мене промайнула думка: «Боже, нарешті!». Я билася-билася, і нарешті це сталось".
  • Про загальне покращення результатів за останній місяць – чотири змагання поспіль з 1.93 м і вище

"Я не знаю. Мені здається, що в спорті є такий «прикол», що доводиться все пазликами збирати. Це, у першу чергу, робота тренера, робота спортсмена, повинно бути взаєморозуміння, тому що в тренерки нас двоє, і потрібно вміти «входити» одразу у дві голови. Це підтримка сім’ї, підтримка інших спортсменів, бо, якщо чесно, у цей період, коли мені щось вдавалось, а щось – ні, дуже багато людей, саме спортсменів писало мені: «Юля все нормально, давай, ми в тебе віримо». Дуже часто опускались руки. Адже ти робиш усе, як робив, навіть десь сильніше став, а результат не той. Звичайно, мотивація трошки загасає. Ти думаєш: «Ну, блін. Ну як же так?!». Тому дуже дякую всім колегам, які підтримували та підтримують, бо коли найважче, треба знайти потрібні слова. Вони їх знаходять".

  • Про налаштування між стрибками та читання книги в секторі в Луцьку

"Не звертайте уваги. Це просто дуже довго потрібно було очікувати, тому я, аби не нервувати, аби не дивитись на інших дівчат і не переживати за них, трошки так відволіклась. Це я вперше взяла книгу для того, щоб у гарному сенсі згаяти час і ввійти в змагання трошки пізніше. Але перші спроби все одно були такими, що відчувалось, що трошки «засиділась», і потрібно було себе знову заводити. Але все нормально – «вирулили».

Якби я знала всі секрети…Але, якщо чесно, то їх немає. Дію за ситуацією. Іноді треба відпочити, іноді сконцентруватись, іноді трошки себе підбадьорити. Це все дуже індивідуально та ситуативно. Таких прямо «ритуалів» у мене немає, або я просто їх ще не знайшла. Напишіть мені про них, будь ласка, буду пробувати!"

  • Про підготовку до чемпіонату світу
"Через те, що ми частіше знаходимось зараз на виїздах, адже дуже довга дорога, нас майже місяць не було вдома. Для нас це нонсенс, тому що ми завжди повертались хутчіш додому. Тож зараз – до Києва, до сім’ї. Потрібно перезавантажитись, побути тиждень чи два вдома, а потім уже їхати ближче до Будапешта на збір, а далі – уже і до самого Будапешта, аби дорога була більш «поступова». Особисто я очікувала цей день – чемпіонат України, адже після цього ти вже точно розумієш, що ти в складі команди, ти їдеш, і вже з цим настроєм готуєшся далі".

На початок