День Державності: як свято відзначили на Донеччині

День Державності: як свято відзначили на Донеччині

День Державності: як свято відзначили на Донеччині
Краматорськ, День Державності, 28 липня 2023 р. Фото: Донецька ОВА

У населених пунктах Донецької області відзначили День Української Державності, поклавши квіти до пам'ятників визначних українців.

Зокрема, у Краматорську поклали квіти до пам'ятника Василю Стусу.

У Слов'янську та Добропіллі поклали квіти до пам'ятника Тарасу Шевченку.

У Костянтинівці для дітей та підлітків провели пізнавальний захід, розповівши про свято, його ідею та цінності.

А у Покровську військовим стрілецького батальйону військової частини А4875 передали три телевізори, які воїни використовуватимуть як монітори для безпілотних літальних апаратів, повідомили у МВА.

День Української Державності

Уперше відзначати День Української Державності на державному рівні запропонували 5 лютого 2018-го. 24 серпня 2021 року президент Володимир Зеленський підписав указ про створення свята. Цього дня відзначають тисячолітню історію українського державотворення.

Чому саме 28 липня

"Історія української церкви нерозривно пов’язана з історією української держави. Логічно, що День Державності був прив’язаний до дня Хрещення Русі", — сказав історик Юрій Митрофаненко.

28 липня 988 року князь Київський Володимир Великий хрестив Русь. "Це був цивілізаційний вибір, щоб вписатися в європейський простір. Піддані князя, в переважній більшості, були язичниками. В той час, як інші країни були охрещені або мали віру в одного бога", — додає історик Олександр Чорний.

У 2023 році День Державності ще відзначається 28 липня. Але вже наступного року відзначатиметься 15 липня з огляду на перехід Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на новоюліанський стиль календаря.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок