Польща удвічі збільшує кількість дивізій у Збройних силах — Качиньський

Польща удвічі збільшує кількість дивізій у Збройних силах — Качиньський

Качиньський
Ярослав Качиньський під час зустрічі польських посадовців із представниками української влади 15 березня 2022 року. Фото: AP

Через агресивну політику Росії та "гібридні атаки режимів Лукашенка та Путіна" Польща зміцнює кордони і удвічі збільшує кількість дивізій у Збройних силах.

Про це заявив віцепрем'єр-міністр Польщі Ярослав Качиньський під час візиту до міста Кодень у Люблінському воєводстві, що біля кордону з Білоруссю.

"Білоруський режим Лукашенка за підтримки Кремля намагається дестабілізувати нашу країну. Агресивну поведінку та спроби нелегального перетину прикордонники спостерігають на польсько-білоруському кордоні чи не щодня. Ми на це не згодні. Ми побудували бар'єр, який ефективно захищає від гібридних атак режиму Лукашенка", — сказав він.

Качиньський наголосив, що новий польський закон про захист вітчизни передбачає:

  • збільшення фінансування Збройних Сил,
  • введення концепції універсального захисту,
  • збільшення чисельності Війська Польського.

Віцепрем'єр зазначив, що наразі Польща впорядковує процес зміцнення безпеки держави, розширює свою армію та обороноздатність, набирає солдатів, створює нові підрозділи та оснащує їх новітньою технікою.

"Ми тут відновлюємо військові частини, створюємо нові. На цю мить найновішим є 6 дивізіон. Наша армія, яка раніше складалася лише з трьох дивізій, матиме шість дивізій і з часом, імовірно, з’явиться резервна", — сказав віцепрем'єр Польщі.

За його словами, чисельність польських збройних сил збільшується.

"Ми створили Війська територіальної оборони, і за останні кілька років кількість професійних військових зросла з 95 тисяч до 175 тисяч", — сказав він.

Раніше міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що через два роки Польща хоче мати найсильніші сухопутні війська в Європі.

Що відомо про заяви Путіна про нібито бажання Польщі захопити західні регіони України

Путін звинуватив Польщу у територіальних амбіціях щодо колишнього Радянського Союзу і заявив, що будь-яка агресія проти Білорусі вважатиметься нападом на РФ. Путін також заявив, що західна частина Польщі була "подарунком" країні від Йосипа Сталіна, і що Росія нагадає про це полякам. Він також заявив, що литовсько-польсько-українська бригада нібито готується до окупації Західної України.

МЗС Польщі викликало посла Росії Сергія Андрєєва після "провокаційної" заяви Путіна. заступник міністра Павел Яблонський заявив, що "подібні псевдоісторичні висновки, спроби відбілити такого воєнного злочинця, як Сталін, іншим злочинцем, яким нині є Володимир Путін, — це дії, які Польща трактує виключно як намагання спровокувати ескалацію".

Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас назвав безглуздими слова Путіна про те, що литовсько-польсько-українська бригада нібито готується до окупації Західної України.

Що відомо про переміщення "вагнерівців" до Білорусі

Після невдалого заколоту ПВК "Вагнер" 23-24 червня 2023 року в Росії, між ватажком "вагнерівців" Євгеном Пригожиним та невизнаним президентом Білорусі Олександром Лукашенком була домовленість про переміщення найманців на територію РБ.

За даними Державної прикордонної служби України, 15 липня велика колона "вагнерівців" прибула до Білорусі.

Речник ДПСУ Андрій Демченко вказав, що "вагнерівців" у Білорусі можуть використати для провокацій. Лукашенко заявляв, що найманці ПВК "Вагнер" хочуть на "екскурсію до Варшави та Жешува".

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що група досвідчених у боях і добре навчених солдатів, а такими є найманці "Вагнера", яка нараховує можливо кілька тисяч солдатів, завжди становить потенційну небезпеку.

23 липня президент Білорусі Олександр заявив, що найманці ПВК "Вагнер", які зараз дислокуються в Білорусі, "напрягають" його і хочуть на "екскурсію у Варшаву і Жешув".

28 липня стало відомо, що до Білорусі прибула 13-та колона "вагнерівців"у ній понад 80 машин.

На початок