Програма "Віднови дім". У Миколаєві замінили пошкоджені в будинку вікна та балкони

Програма "Віднови дім". У Миколаєві замінили пошкоджені в будинку вікна та балкони

Програма "Віднови дім". У Миколаєві замінили пошкоджені в будинку вікна та балкони
Заміненні в будинку вікна, 28 липня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У рамках державної програми "Віднови дім" одне з миколаївських ОСББ станом на 28 липня за гроші європейських донорів замінили пошкоджені в будинку вікна та балкони. На Миколаївщині програма стартувала 10 лютого 2023 року.

Про це кореспондентам Суспільного повідомила голова об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) Людмила Костенко.

Зі слів голови ОСББ, за адресою вулиця Космонавтів 148 всі охочі замінити вікна та скління, пошкоджені саме внаслідок обстрілів, заплатили лише за проєкт.

"Для жителів будинку вікна безкоштовні. Але жителі самі вирішили розрахуватися тільки за проєкт. Всі ж мешканці сплачують квартплату. Ми не можемо коштом всіх, поставити вікна комусь",— розповідає Людмила Костенко.

За словами Людмили Костенко, за підрахунками одне вікно для мешканців обійшлось в 400 гривень, балконний блок — 900 гривень.

У Миколаєві замінили пошкоджені в будинку вікна та балкони
Заміненні вікна у квартирі, 28 липня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Загалом облаштування вікон та балконів в будинку коштувало менше мільйона гривень. Розрахунок з підрядником, з яким укладається договір між представниками ОСББ відбувається у два етапи. Спочатку європейські донори виплачують 70 відсотків від вартості робіт, решту після прийому робіт, говорить Людмила.

"Два будинки вже зробили 148 та 146А зробили. 29 липня буде технадзор перевіряти по квартирах ходити. Але всі мешканці дуже задоволені",— говорить Людмила Костенко.

У Миколаєві замінили пошкоджені в будинку вікна та балкони
Заміненні в будинку вікна на балконі, 28 липня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Пані Поліна розповідає, в неї стояли металопластикові вікна та балкон, але після розриву касетних боєприпасів від конструкцій майже нічого не залишилося.

"Була розбита ось ця вся частина. І випало, і чоловік заклеював тут плівкою. Оце от все в нас тут рік стояло",— розповідає мешканка будинку Поліна.

У Миколаєві замінили пошкоджені в будинку вікна та балкони
Пошкоджені вікна, 28 липня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Загалом у будинку на вулиці Космонавтів, 148 замінили понад 30 вікон, склопакетів на балконах та лоджіях.

"Була дірка наскрізна на два скла. Замінили вікна, відкоси, все добре зробили, дякую. Наче претензій нічого немає",— розповідає мешканка будинку Ганна.

Заявки від голів ОСББ на участь у програмі подаються онлайн розповіла експертка центру житлового фонду та розвитку підприємств Тетяна Тимошина

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок