"Це і безплатно, і недовго, і не боляче": у Полтаві провели безплатне тестування на гепатит

"Це і безплатно, і недовго, і не боляче": у Полтаві провели безплатне тестування на гепатит

Тестування на гепатит
Фото: Суспільне Полтава

У Полтаві відзначили Всесвітній день боротьби з гепатитами. У парку Незалежності провели безплатне тестування на гепатит С. Такі заходи мають підвищити поінформованість людей про стан власного здоров’я та спонукати їх до медичних обстежень. Про це Суспільному повідомила організаторка Іванна Данилишина.

Як проводили тестування на гепатит у Полтаві

Житель Полтави Гліб Шаповал прийшов протестуватися на гепатит. Каже, використовує всі можливості перевірити своє здоров’я.

"Навіть, якщо ти ніколи не проходив його (тестування на гепатит – ред.), то будь ласка, є різні намети, стаціонарні, пересувні лабораторії, які можуть допомогти з цим питанням. Це і платно, і недовго і не боляче", — каже житель Полтави Гліб Шаповал.

У Полтаві провели безплатне тестування на гепатит
У Полтаві провели безплатне тестування на гепатит. Фото: Суспільне Полтава

У Полтаві охочі мали можливість безплатно перевірити наявність гепатиту С. Таку акцію влаштували до всесвітнього дня боротьби з гепатитом, повідомила співорганізаторка проєкту Іванна Данилишина.

"Інфекція в організмі людини може протікати багато років, і людина навіть не буде здогадуватися, що може бути інфікована на вірус гепатиту С. Тому важливо кожній людині проходити тестування на вірус гепатиту, щоб потім мати можливість знати про свій статус і потім звернутися до лікаря-інфекціоніста" , каже керівниця відділу проєктів БО "Світло надії" Іванна Данилишина.

Провели безплатне тестування на гепатит
Черга на безплатне тестування на гепатит. Фото: Суспільне Полтава

Тестування на гепатит можна було пройти анонімно.

"Тестування може відбуватися, за бажанням людини, як анонімно, так і офіційно. Все проходить дуже швидко – швидкими тестами проколюється палець, (забирається – ред.) одна крапля крові і людина чекає 15 хвилин. Але цей результат не є стовідсотковим для постановки діагнозу", — говорить медична сестра Тетяна Горбенко.

Тести на виявлення гепатиту можна здати у сімейного лікаря та в лікаря-інфекціоніста. Загалом, під час акції протестували 25 осіб, усі результати негативні.

Що відомо про гепатит

"Основні клінічні прояви парентеральних гепатитів: В і С – це швидка втома, болі в м’язах, болі в суглобах. І вже на тяжких формах виникає пожовтіння шкіри, пожовтіння склер, крововиливи та кровотечі", — каже лікарка-інфекціоністка Людмила Калініченко.

Через те, що нині більше людей проходять медичні огляди, вдається виявити більше випадків захворювання, говорить Лідія Войтенко.

"В нас на обліку стоїть до 3-х тисяч хворих. З них 2134, левова частка – це випадки хронічного гепатиту С, п’ятсот з зайвим – це хронічні гепатити В. Щороку ми виявляємо до 300 хворих. Зараз вже перше півріччя 2023 року, ми виявили 400 хворих на хронічний гепатит С і близько 30 – на хронічний гепатит В", говорить фахівчиня департаменту охорони здоров’я з інфекційних хвороб Лідія Войтенко.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок