Україна експортувала через Румунію майже 20 млн тонн зерна — МЗС

Україна експортувала через Румунію майже 20 млн тонн зерна — МЗС

Україна експортувала через Румунію майже 20 млн тонн зерна — МЗС
Зерно. Фото ілюстративне: УНІАН

Румунія відіграє важливу роль щодо експорту зерна та сільськогосподарської продукції з України. Майже 20 мільйонів тонн уже пройшли транзитом через румунські порти.

Про це заявила міністерка закордонних справ Румунії Лумініца Одобеску виданню Digi24.

"Майже 20 мільйонів тонн українського зерна уже пройшли транзитом. Якщо ми порівняємо ці цифри із 33 мільйонами тонн зерна, які експортували завдяки Чорноморській угоді, то стає дуже очевидною важлива роль, яку Румунія відіграє у цьому процесі", – сказала глава румунського МЗС.

Пані Одобеску анонсувала покращення автомобільної та залізничної інфраструктури в Румунії, а також річкового транспорту. Крім того, Румунія відкриє нові прикордонні пункти, що додатково полегшить експорт зерна з України.

"Ми будемо продовжувати та нарощуватимемо зусилля, щоб допомогти Україні доставити зерно туди, де воно потрібне. Те, що Росія робить у Чорному морі, ставить під загрозу всю глобальну продовольчу безпеку", – додала Одобеску.

Що відомо про вихід РФ із зернової угоди

Росія 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН заперечення щодо продовження "зернової угоди" і заявила, що без її участі угода припиняє дію 18 липня. Це передбачає, що Москва відкликає гарантії безпеки судноплавства, згортає морський гуманітарний коридор у північно-західній акваторії Чорного моря.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Чорноморська ініціатива увійшла в історію як важливий дипломатичний успіх і пообіцяв обговорити продовження угоди з президентом РФ.

Президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн назвала цинічним кроком вихід Росії з "зернової угоди".

Президент Володимир Зеленський повідомив, що направив офіційні листи президенту Туреччини Ердогану та генсеку ООН Гутеррешу з пропозицією продовжити роботу "зернової угоди" або її аналога в тристоронньому форматі.

25 липня у Головному управлінні розвідки Міноборони України заявили, що відповідно до закритої доповіді для вищого російського керівництва Росія розробила план для зриву роботи Чорноморської зернової ініціативи.

28 липня у Санкт-Петербурзі президент Єгипту закликав Росію відновити зернову угоду.

Країни Перської затоки також виступили за продовження "зернової угоди". Генсек Ради співробітництва країн Перської затоки заявив, що регіон виступив за відновлення угоди про експорт зерна через Чорне море.

На початок