Довічне ув’язнення. На Кіровоградщині суд виніс вирок чоловікові, який облив бензином та підпалив свою дружину

Довічне ув’язнення. На Кіровоградщині суд виніс вирок чоловікові, який облив бензином та підпалив свою дружину

Довічне ув’язнення. На Кіровоградщині суд виніс вирок чоловікові, який облив бензином та підпалив свою дружину
Чоловіка, який спалив дружину у Цибулевому, оголосили вирок суду. Фото: Суспільне Кропивницький

У місті Знам’янка Кіровоградської області суд виніс вирок Володимиру Маціборі, який у листопаді 2018 року облив бензином та підпалив свою 22-річну дружину Аллу Мацібору. Суд визнав його винним в умисному вбивстві та засудив до довічного ув’язнення.

Судовий розгляд тривав чотири роки. За цей час змінилися три колегії суддів, кожна розглядала справу спочатку. Останній розгляд тривав півтора року, розповіла мати загиблої Наталія Киценко. Вона вважає вирок суду за вбивство доньки справедливим.

У 2018 в селі Цибулеве її доньку облив бензином та підпалив чоловік. Через опіки жінка померла у лікарні. У неї залишилась донька від першого шлюбу. Дитину виховують батьки Алли.

Алла Мацібора з донькою
Алла Мацібора з донькою. Фото: Наталії Киценко

"Це сталося 14 листопада ввечері. Подзвонив сусід, племінник чоловіка і сказав: "Алла горить". Туди забігла, то стояла Алла, вона вже обгоріла. Нігті позлазили. Від одягу тільки рубчики лишились. І казала – дуже в роті пече", – розповіла про події того дня мама загиблої.

Під час судового засідання прокурорка Олена Мороз вимагала для обвинуваченого за скоєне довічне позбавлення волі: "Обвинувачується в скоєнні умисного вбивства, вчиненого з особливою жорстокістю. Максимальне – довічне позбавлення волі. У нього була сварка з дружиною, після чого він її облив бензином. Вона горіла. В неї були ушкодження у вигляді значних опіків шиї, грудної клітини, живота, спини, попереку, ніг і рук. Це були 2, 3 та 4 ступені опіків та верхніх дихальних шляхів".

Перед оголошенням вироку обвинуваченому Володимиру Маціборі дають слово. Він вважає себе винним в необережності, а не умисному вбивстві.

"Умислу на те, щоб заподіяти фізичне чи моральне страждання будь-кому, мені навіть на думку ніколи не спадало. Тим більше, я навіть подумати не міг, що хаотичні обставини спричинять таку непоправну втрату моєї дружини. Про що я дуже каюсь".

Визнати Володмира Мацібору винним у вбивстві та призначити покарання у виді довічного позбавлення волі – такий вирок оголосила суддя Галина Берднікова. Також стягнути з засудженого на користь Наталії Киценко майнової шкоди 27 тисяч 469 гривень, моральної шкоди – 500 тисяч гривень.

Обвинувачений сказав – буде подавати апеляційну скаргу: "Суд упереджений і не досліджувалися ніякі докази, відмовлено у всьому. В той день жінка приревнувала мене. Накинулася на мене з бензином. Я хотів забрати бензин, облилися обоє. Потім помирилися і я закурив сигарету, що і стало причиною".

Подати апеляційну скаргу на рішення суду чоловік може впродовж 30 днів.

На початок