"Федерація вбиває всіх". Ольга Харлан звинуватила FIE у зміні рішення судді щодо її відсторонення від чемпіонату світу

"Федерація вбиває всіх". Ольга Харлан звинуватила FIE у зміні рішення судді щодо її відсторонення від чемпіонату світу

"Федерація вбиває всіх". Ольга Харлан звинуватила FIE у зміні рішення судді щодо її відсторонення від чемпіонату світу
Ольга Харлан. Фото: AP Photos

Українку дискваліфікували після відмови тиснути руку росіянці.

Олімпійська чемпіонка Ольга Харлан розповіла про дискваліфікацію з чемпіонату світу з фехтування через відмову від рукостискання з росіянкою. Українську фехтувальницю цитує італійське видання Pianeta Scherm.

Харлан відмовилася вітати нейтральну суперницю з Росії Анну Смірнову, яку українка перемогла у першому раунді особистих змагань. Попри те, що суддя спочатку зарахував перемогу Ольги, Міжнародна федерація фехтування (FIE) усунула українку від участі у турнірі.

Рішення FIE викликало незгоду Федерації фехтування України, яка готує апеляцію на дискваліфікацію Харлан. А Міжнародний олімпійський комітет (МОК) закликав спортивні федерації проявляти чутливість під час проведення матчів між українцями та росіянами.

Натомість Ольга Харлан зазначила, що її усунення від чемпіонату світу з фехтування є рішенням не суддів турніру, а безпосередньо FIE. Українська шаблістка зазначила, що саме на основі цього українська федерація будуватиме апеляцію.

"Наша федерація протестуватиме через те, що FIE змінила рішення арбітра. За всі ці місяці [перед турніром] у нас не було жодних новин, чи зможемо ми брати участь, чи ні, а це були відбіркові змагання на Олімпіаду. Я не могла їх дочекатися, і знала, що зможу виграти. Була щасливою, але в той же час відчувала сильний тиск, спала три години, намагалася зрозуміти свої емоції, сказала собі: "Я повинна зберігати спокій, щоб виграти перший матч, а потім все буде добре". Це було дуже важко, тому що Росія є терористичною державою, але потім змирилася, що в мене немає вибору. Наші військові повинні захищати нас, і вони стикаються з ворогами віч-на-віч, і тому сказала собі: "Це мій ворог, моя війна". Я зробила це, але це було емоційно складно", – розповіла Харлан.

"Директор турніру і суддя сказали, що мені дадуть чорну картку. Це не був вибір рефері, я так не думаю, цього не було під час поєдинку. Арбітр був дуже засмучений. З ним теж повелися дуже жорстоко, як і з усіма. Система, ця федерація вбиває всіх, навіть арбітрів. Я його [рефері] знаю, він італієць, не друг, але поважаю його як арбітра, він не дав мені чорну картку на доріжці".

"Я люблю цей вид спорту, але ці люди хочуть все зруйнувати: життя, любов до нього та кар’єру багатьма способами. Не знаю, що буде далі, але розумію, що мої виступи на цьому чемпіонаті світу закінчені, і моїй команді доведеться виступати без мене. Тепер подивимося, як довго триватиме чорна картка", – додала українка.

Усунення Ольги Харлан з чемпіонату світу з фехтування: що відомо

На початок