Відновлювати зруйнований російською ракетою будинок в Умані почнуть у вересні

Відновлювати зруйнований російською ракетою будинок в Умані почнуть у вересні

Відновлювати зруйнований російською ракетою будинок в Умані почнуть у вересні
Суспільне: Черкаси

Почати відновлювальні роботи будинку, у який влучила російська ракета, планують із середини вересня. Наразі триває етап виготовлення документації розповів у ефірі Українського радіо Черкаси начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Унаслідок ракетного удару по Умані 28 квітня 24 людини загинули, із них шестеро діти. Ще 18 отримали поранення.

Зі слів посадовця, офіційні висновки експертів щодо того, чи можливо відновити будинок, були готові 15 червня.

"Експертизою займався державний науково-дослідний інститут із Києва. За висновками фахівців, будинок підлягає відновленню, з урахуванням деяких конструктивних елементів, які мають бути демонтовані. Після цього ми провели тендер на виготовлення проєктно-кошторисної документації. Згідно із законом, на її виготовлення виділяють до трьох місяців, але ми всі ці процеси значно прискорюємо. Водночас працюємо з експертизою, яка покаже, наскільки відповідною є ця документація. Її теж хочемо провести у стислі терміни. Сподіваємося, що до середини серпня будемо мати на руках пакет документів зможемо провести тендер. Якщо все буде гаразд, із середини вересня почнемо роботи з відновлення", — пояснив він.

Багато залежатиме від того, хто виграє тендер, пояснив Ігор Табурець:

"Це має бути потужна будівельна організація, яка відповідатиме всім вимогам. Головним інвестором цього процесу виступатиме держава, а саме фонд ліквідації наслідків збройної агресії. Якщо все йтиме по плану, то роботи триватимуть і взимку теж. Плануємо за дев'ять місяців пройти цей етап. Орієнтовна вартість робіт — приблизно 80 мільйонів гривень. Ми подали проєкт на міністерство, потрапили в перелік проєктів, на які вже точно будуть виділені кошти у цьому бюджетному році, і будемо очікувати результатів".

Мешканці зруйнованого під'їзду нині розселені по місцях компактного проживання, додав посадовець:

"Загалом щодо переселення звернулася 31 людина. Наразі в місцях, які були визначені для розселення, живуть 28 людей. Це гуртожитки сімейного типу. Ще троє переселилися до родичів. Загалом у зруйнованому під'їзді було 45 квартир. Із них повністю зруйновано дев'ять, 18 — частково, решта — підлягають додатковій оцінці.

На час робіт може виникнути потреба переселяти на деякий час людей із сусідніх під'їздів, розповів Ігор Табурець. Для цього вже передбачили місця, де вони зможуть жити на безоплатній основі.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок