Над Бучею помітили безпілотники з червоними крилами. Для чого використовують

Над Бучею помітили безпілотники з червоними крилами. Для чого використовують

Над Бучанською громадою літатимуть медичні безпілотники
Медичний безпілотник. Фото: Бучанська міська рада/Facebook

На Київщині у небі над Бучанською громадою мешканці помітили безпілотники із жовто-блакитним маркуванням та червоними крилами. Місцева влада закликає не панікувати. Це – медичні дрони, що виконують гуманітарну місію.

Про це йдеться у повідомленні Бучанської міської ради у Facebook.

Зазначається, що безпілотники доставлятимуть до медзакладів лікарські засоби та компоненти крові. При наближенні до лікарень дрони знижуватимуться і скидатимуть вантажі в жовто-блакитних контейнерах на парашуті.

Пілотний гуманітарний проєкт втілюють за підтримки міжнародних партнерів для оперативної логістики між медустановами.

"БПЛА білого кольору з червоними крилами (розмах крила – 3 м) матимуть жовто-блакитне маркування на нижній частині корпусу. Вони можуть літати декілька разів на день у світлу пору доби на висоті 100-300 м – звук у них майже відсутній", — попередили у міській раді.

У міській раді запевняють, що польоти таких безпілотників безпечні і координуються з військовими.

Що відомо про використання безпілотників в Україні під час війни

На початку липня 2022 року Мінцифра разом із Генштабом ЗСУ та платформою UNITED24 оголосили збір коштів на "Армію дронів".

Комплексна програма "Армія дронів" включає системну закупівлю дронів, їх ремонт та оперативну заміну, а також курс навчання пілотів, повідомили в пресслужбі Мінцифри.

У кропивницькому університеті вдосконалили дрон для підрозділу ЗСУ.

Понад 100 компаній в Україні виготовляють дрони. 40 українських безпілотників пройшли процедуру введення в експлуатацію та отримують державні контракти.

У травні стало відомо, що Велика Британія відправить в Україну сотні нових ударних безпілотників з радіусом дії понад 200 кілометрів.

На початок