Рада звільнила від мита і ПДВ тепловізори та антидронові рушниці

Рада звільнила від мита і ПДВ тепловізори та антидронові рушниці

Верховна рада звільнила від мита і ПДВ тепловізори та антидронові рушниці
Фото: Facebook/ВРУ

Верховна рада 28 липня проголосувала за законопроєкти, які звільняють від мита та ПДВ високотехнологічні тепловізори та антидронові рушниці при ввезенні в Україну. Тепер їх має підписати президент.

Про це повідомляють народні депутати.

Як зазначив нардеп від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко, йдеться про законопроєкти №9467 та 9468.

"Парламент звільнив від ПДВ та мита андродронові рушниці, тепловізійні монокуляри, які оснащені інфрачервоним детектором з вбудованою функцією камери, та бінокулярів з функцією далекоміра. Також Рада проголосувала за негайне підписання спікером цього закону", — написав Гончаренко у Телеграм.

"За" закони щодо спрощення ввезення антидронових рушниць та необхідної техніки для ЗСУ проголосували 294 і 301 нардепи, повідомив представник "Голосу" Ярослав Железняк.

Антидронова рушниця застосовується для знешкодження БПЛА. Вона забезпечує втрату зв’язку між безпілотником і оператором або системою управління. Антидронова рушниця має налаштування в тому ж діапазоні, що і зв’язок між безпілотником і пультом керування. При цьому потужність хвилі у ній набагато вища. Це допомагає приглушити канал зв’язку. Внаслідок цього оператор пульту керування втрачає зв’язок із дроном, а безпілотник перестає сприймати будь-які команди. Після цього дрон, як правило, вертикально летить вниз, розбивається, якщо є вітер.

На початок