16-річна легкоатлетка з юнацьким рекордом України здобула "золото" на ЄЮОФ-2023 з бігу на 400 метрів з бар'єрами

16-річна легкоатлетка з юнацьким рекордом України здобула "золото" на ЄЮОФ-2023 з бігу на 400 метрів з бар'єрами

16-річна легкоатлетка з юнацьким рекордом України здобула "золото" на ЄЮОФ-2023 з бігу на 400 метрів з бар'єрами
Ольга Машанєнкова на ЄЮОФ-2023 у Мариборі. Фото: НОК України

На турнірі українські спортсмени здобули шість медалей різного ґатунку.

Українська легкоатлетка Ольга Машанєнкова виграла "золото" та встановила юнацький рекорд України з бігу на 400 метрів з бар'єрами. Сталося це на Європейському юнацькому олімпійському фестивалі в Маріборі.

16-річна Машанєнкова розпочала ЄЮОФ-2023 у статусі чинної переможниці змагань з бігу на 400 м/б. У 2022 році українка виграла турнір у Бистриці з результатом 59.49 секунди.

У Мариборі Ольга змогла покращити свій минулорічний показник більше, ніж на три секунди. Ба більше, впродовж змагань Машанєнкова двічі оновлювала рекорд України серед дівчат у своїй дисципліні.

Найкращий результат з бігу на 400 м/б на ЄЮОФ-2023 спортсменка з Рівненщини показала у фіналі – 56.28 секунди. Завдяки цьому Машанєнкова здобула перше "золото" України у межах турніру та встановила новий рекорд України серед легкоатлеток U18.

ЄЮОФ-2023. Легка атлетика. 400 м/б - дівчата. Фінал

  1. Ольга Машанєнкова (Україна) – 56.28 секунди
  2. Александра Стефанія Ута (Румунія) – 56.31 сек
  3. Мета Тумба (Франція) – 57.10 сек

Після другого поспіль "золота" Ольга Машанєнкова розповіла, що боротьба за перемогу у фіналі видалася запеклою. Окрім цього, українська легкоатлетка зазначила, що підготовка до турніру була складною через війну в Україні.

"Під час фінального забігу була дуже запекла боротьба. На відео видно, що перед фінішною лінією я просто летіла – все заради того, щоб виграти. Коли прибігла одразу не зрозуміло, що виграла. Подивилася на старшого тренера, побачила, що він радіє і зрозуміла, що це перемога!"

"Дуже важко було готуватися в період війни в нашій країні. Мій тато досі воює, хоча зараз вже трішки легше, адже частіше вдається побачитися, потренуватися разом. Взагалі за цей період я працювала з багатьма тренерами, які корегували мою техніку. Тому дякую всім їм, дякую нашим ЗСУ. Дякую, що захищаєте нас!" – сказала бігунка в коментарі для НОК України.

Дотепер а ЄЮОФ-2023 у Мариборі збірна України здобула шість нагород різного ґатунку: одне "золото", три "срібла" та дві "бронзи". У проміжному медальному заліку "синьо-жовті" йдуть 16-ми, а лідирує Італія, яка загалом здобула 28 медалей.

Усі нагороди України на ЄЮОФ-2023

  • "золото": Ольга Машанєнкова (400 м/б)
  • "срібло": Ілля Саєвський (метання списа), Микола Котенко (плавання, 200 м, батерфляй), Микита Шеремет (плавання, 50 м, вільний стиль)
  • "бронза": Крістіна Опанасенко (дзюдо, до 63 кг), Антон Денисенко (плавання, 200 м, на спині)

Хто така Ольга Машанєнкова

  • Ольга Машанєнкова – 16-річна легкоатлетка, що спеціалізується на бігу з бар'єрами та на короткі дистанції. На змаганнях представляє Рівненщину.
  • Дворазова переможниця Європейського юнацького олімпійського фестивалю з бігу на 400 метрів з бар'єрами.
  • Особистий рекорд на дистанції 400 метрів з бар'єрами – 56.28 секунди. Цей результат також є національним рекордом України серед дівчат U18.
На початок