Відновлення пасажирських авіарейсів в Україні під час воєнного стану малоймовірне, оскільки загроза ракетних ворожих ударів є по всій території нашої держави.
Таку думку висловив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону "Єдині новини", прокоментувавши заяву керівника компанії Ryanair щодо можливості відновлення польотів цивільної авіації в Україні.
"Важко зрозуміти, як можна у стані війни взагалі проводити польоти. Ми мали зерновий коридор, з якого Росія вийшла одноосібно — вони що з Росією будуть домовлятися, щоб та не обстрілювала гуманітарні авіаційні коридори?", — відзначив Ігнат.
Він пояснив, що в Україні під час воєнного стану всі аеродроми є оперативними. До того ж ворожі ракети типу "Кинджал" можуть долітати за лічені хвилини.
"У нас війна, воєнний стан, долітає усюди, в будь-якій точці країни можуть з'явитися ракети, ворожі дрони", — нагадав речник Повітряних Сил ЗСУ.
Також Юрій Ігнат заявив, що у цьому контексті навряд чи можливо розв'язати питання страхування бортів і страхування пасажирів у країні, що воює.
"Питання страхування випливає саме по собі. Як у державі, що воює, страхуватимуть борти чи життя громадян, — там де літають над головою ракети", — відзначив Ігнат.
На запитання журналіста, чи можливо запустити цивільні рейси з Ужгорода, де специфіка аеропорту така, що злітна смуга розташована на українській території, але в повітря літак підійматися фактично над територією Словаччини, Юрій Ігнат відповів, що ворог може обстріляти стоянку літака.
"А по стоянці літаків вони можуть бити, говорячи, що там західна техніка зосереджена? Це ж звична практика терористів-росіян — бити по об’єктах, а потім казати, що там щось із Заходу натягнули. Це буде ціль №1 для ворога і вони це не приховують", — сказав Ігнат.
На запитання, чому в Ізраїлі працює цивільна авіація, хоча країна теж постійно перебуває під ракетними обстрілами, речник Повітряних Сил відповів, що Ізраїль може повністю захистити свій повітряний простір, адже це невелика за територією країна. Як заявив Ігнат, на противагу Ізраїлю Україна велика держава за територією, на Україну летять ракети різних типів звідусіль.
"У нас перекритий повітряний простір станом на зараз і, думаю, не скоро його ще відкриють", — підсумував Ігнат.
Що відомо про відновлення цивільної авіації в Україні під час війни?
Нещодавно керівник лоукостера Ryanair заявив, що компанія думає і радиться з ізраїльськими спеціалістами з безпеки щодо відновлення польотів цивільної авіації з України. Мовляв, обговорюється дві опції: або домовитися у разі зняття обмежень воєнного часу одразу за день-два запустити польоти, або навіть до кінця поточного року організувати систему польотів із кількох західноукраїнських аеропортів.
24 лютого 2022 року "Украерорух" оголосив про закриття повітряного простору України для цивільних літаків через вторгнення Росії на українську територію.
11 квітня, пресслужба Украероруху повідомила, що український повітряний простір відкриють відразу після завершення воєнних дій та перемоги України. Перед тим Євроконтроль у своєму прогнозі заявив, що відновлення польотів в Україні відбудеться у 2029 році.