Затримання біля будівлі "суду": окупанти арештували активіста Ібраїмова на 5 діб, чотирьом слухачам призначили штрафи

Затримання біля будівлі "суду": окупанти арештували активіста Ібраїмова на 5 діб, чотирьом слухачам призначили штрафи

Затримання біля будівлі "суду": окупанти арештували активіста Ібраїмова на 5 діб, чотирьом слухачам призначили штрафи
Залізничний районний суд Сімферополя. Крыминформ

Окупаційний Залізничний районний суд визнав винним у скоєнні правопорушення за частиною 1 статті 20.2.2 КоАП РФ (організація масового заходу в громадських місцях) Зарему Ахтемову, Руслана Джелялова, Рустема Усеїнова та Лутфіє Зудієву, та призначив їм штрафи. Крім того, цивільному журналісту Куламету Ібраїмову "суд" призначив 5 діб арешту.

Про це повідомляє "Кримська солідарність".

Зазначається, що матір політв'язня Азіза Ахтемова Зарему Ахтемову та правозахисницю Лутфіє Зудієву оштрафували на 12 000 рублів (4 880 грн).

Руслану Джелялову та Рустему Усеїнову "суд" призначив штраф у розмірі 15 000 тисяч рублів (6 100 грн).

Цивільному журналісту та кореспонденту "Кримської солідарності" Куламету Ібраїмову проросійський суд призначив 5 діб арешту.

«Зрозуміло, що комусь дуже хочеться, щоб в ефірі звучала лише одна точка зору. І це думка на користь спецслужб, на користь силових структур та сторони держобвинувачення. Але наше завдання — об'єктивно розповідати про те, як фабрикуються подібні кримінальні справи, розповідати на яких доказах будується версія держобвинувачення, як на ці докази відповідає захист. Саме тому я сьогодні перебувала біля будівлі суду. Незважаючи на тиск, незважаючи на штрафи, незважаючи на інші форми ризику, ми продовжимо цю діяльність. Тому що вважаємо, що вона має принципове значення, тому що ця діяльність на користь суспільства в Криму, на користь людей і незважаючи на те, що сьогодні було таке, нічим необґрунтоване, незаконне, невмотивоване затримання, незважаючи на цей штраф у розмірі 12000 рублів, я дивлюся у майбутнє з упевненістю. І доти, доки я перебуваю на волі, я займатимуся тим, чим займалася попередні роки», — прокоментувала Лутфіє Зудієва після виходу з будівлі окупаційного суду.

UPD. Юристка Ліля Гемеджі подала апеляційну скаргу на постанову про адміністративний арешт журналіста Куламета Ібраїмова.

Що відомо про затримання біля "суду" у Криму 27 липня

  • Вчора, 27 липня, в окупаційному Верховному суді Криму по відеозв'язку із Третім Апеляційним судом загальної юрисдикції у місті Сочі розглядалась апеляція на вирок у «справі Нарімана Джелялова та братів Ахтемових». Біля будівлі "суду" затримали 14 слухачів.
  • Пізніше 9 з них відпустили після того, як зібрали відбитки пальців, зразки ДНК, сфотографували та виписали застереження.
  • Відносно Зареми Ахтемової, Руслана Джелялова, Лутфіє Зудієвої, Рустема Усеїнова та Куламета Ібраїмова окупанти склали адмінпротоколи та відвезли до окупаційного Залізничного районного суду.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок