Міжнародна федерація стрільби з лука назвала малоймовірним повернення росіян та білорусів у 2023 році

Міжнародна федерація стрільби з лука назвала малоймовірним повернення росіян та білорусів у 2023 році

Міжнародна федерація стрільби з лука назвала малоймовірним повернення росіян та білорусів у 2023 році
Росіянка Ксєнія Пєрова. Фото: AP Photos

Питання допуску атлетів з Росії та Білорусі у нейтральному статусі обговорили на Конгресі у Берліні.

Міжнародна федерація стрільби з лука (World Archery) назвала малоймовірним повернення спортсменів з Росії та Білорусії у 2023 році. Про це повідомила пресслужба організації за підсумками Конгресу у Берліні.

З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну World Archery усунула у 2022 році російських та білоруських спортсменів від змагань під своєю егідою. Після рекомендації МОК допустити цих атлетів до усіх змагань у нейтральному статусі, виконком World Archery попередньо схвалив повернення лучників з Росії та Білорусі до міжнародних змагань.

Для перевірки нейтрального статусу росіян та білорусів Міжнародна федерація стрільби з лука визначила п'ять пунктів відповідності. Листи з описом умов були надіслані національним федераціям Росії та Білорусі у травні.

На повідомлення World Archery російська федерація відповіла, що працює над зняттям обмеження на надання персональних даних, білоруська – не подаватиме жодних заявок через позицію федерації України стосовно лучників з Білорусі. Відтак, Міжнародна федерація стрільби з лука не може розпочати перевірку, допоки не отримає офіційного схвалення запропонованого процесу від національних федерацій Росії та Білорусі.

Віцепрезидент World Archery та голова робочої групи стосовно допуску російських та білоруських лучників Йорг Брокамп зазначив, що повернення спортсменів з Росії та Білорусі у 2023 році є малоймовірним. Функціонер зазначив, що організація не може провести відповідність нейтральному статусу.

"Якщо ми говоримо про нейтрального індивідуального спортсмена з Росії чи Білорусі, ми повинні бути до п’ятому етапі перевірки, а ми досить далекі від цього. Така ситуація на даний момент, і ви, можливо, краще за мене знаєте календар і всі міжнародні події, заплановані на 2023 рік. Думаю, я можу сказати, що в 2023 році у нас не буде ні російських, ні білоруських спортсменів на жодних змаганнях", – сказав Брокамп на Конгресі організації у Берліні.

Основними змаганнями World Archery у 2023 році залишаються чемпіонат світу зі стрільби з лука, який розпочинається в понеділок, 31 липня, а у Парижі з 15-го по 20 серпня відбудеться Кубок світу. Однак реєстрація на обидва турніри уже закрита.

Повернення росіян та білорусів до міжнародного спорту: останні новини

На початок