Від пенсій до ліків. Як Укрпошта діджиталізує найвіддаленіші села

Від пенсій до ліків. Як Укрпошта діджиталізує найвіддаленіші села

Ексклюзивно
Від пенсій до ліків. Як Укрпошта діджиталізує найвіддаленіші села
УНІАН

Днями на маршрути вийшли 500 пересувних відділень "Укрпошти" у шести нових напрямках. З 2018 року такі працюють у Чернігівській області, а з поточного — вже у Київській, Херсонській, Одеській, Черкаській, Чернівецькій областях та на Закарпатті. Вони обслуговують найвіддаленіші й найменші населені пункти регіонів. Генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський розповів, що загалом "Укрпошта" планує запустити 2 тисячі таких автівок, що дасть можливість обслуговувати всю Україну.

"Маршрути та графіки пересувних відділень ми складаємо місто за містом, село за селом. Їздять (працівники "Укрпошти" — ред.) на автівках з телефонами і фотографують, за скільки можна доїхати з одного місця до іншого, також дивляться, скільки в селі мешкає людей. Ми комп’ютеризували в Україні всі села – 2 тисячі плюс населення. Там працюють відділення. Села 2 тисячі мінус будуть працювати саме через пересувні відділення", — пояснив Смілянський в ефірі Українського радіо.

Він розповів, що автівка приїжджає до села, керівник відділення з ноутбуком йде до сільради обслуговувати людей, а листоноша з водієм-охоронцем розвозять листи, пенсії, посилки, після вони їдуть до іншого села. В "Укрпошті" порахували, що таким чином заощаджується час і ресурси.

Читайте також: "Як отримати пенсію "автоматом". Пояснює експертка"

Крім того, пересувні відділення забезпечуватимуть жителів віддалених сіл продуктами та ліками, які замовляють через інтернет. Смілянський хоче, щоб кожний листоноша мав смартфон, за допомогою якого міг допомогти кожній людині і прийняти платежі, і видати готівку, і замовити ліки чи товари. Водночас, якщо село невелике, приїздити будуть раз на тиждень, якщо у ньому проживає понад сто осіб — двічі, а якщо ще більше — тричі. У великих селах буде місцевий листоноша, який працюватиме п’ять днів на тиждень.

Смілянський розповів, що в Україні 10 тисяч населених пунктів з населенням від ста до п’ятисот мешканців. Найняти листоношу в цих селах — "це 0,2-0,3 ставки, так зарплата буде 9-10 тисяч". Очільник "Укрпошти" пообіцяв, що вік не буде показником при відборі на ці посади.

Що відомо

  • Укрпошта оголосила про впровадження на час карантину нового сервісу із надання основних послуг компанії онлайн або за адресою проживання через листоношу.
  • За перше півріччя 2020 Укрпошта отримала 42,7 мільйона гривень чистого прибутку.
На початок