У львівській лікарні відділення отоларингології почало працювати 24/7

У львівській лікарні відділення отоларингології почало працювати 24/7

У львівській лікарні відділення отоларингології почало працювати 24/7
Фото: Суспільне Львів

У Львові відділення отоларингології Лікарні Святого Миколая почало працювати цілодобово. Таке рішення ухвалили, тому що до лікарів часто звертаються батьки дітей, у яких є носові кровотечі, а також сторонні предмети у вусі, горлі чи носі, а ще гострі запалення, травми та ушкодження ЛОР-органів. Про це Суспільному розповів лікар-отоларинголог Олександр Семенюк.

До лікарні звернулась мама 10-річного Дмитра зі Львова. Перед сном у хлопця почалась носова кровотеча.

"Я сидів на дивані, говорив з мамою і почалася кров. Ми приклали холодне. Але кров 10 хвилин текла", — розповідає пацієнт Дмитро Яцук.

У Львові відділення отоларингології почало працювати 24/7
Пацієнт Дмитро Яцук. Фото: Перше ТМО Львова

Зазвичай кровотечу вдавалося зупинити одразу, розповідає мама Галина Галайко. Проте цього після десяти хвилин марних спроб зупинити кров самостійно, мама Дмитра викликала бригаду швидкої допомоги.

"Вперше така сильна кровотеча і ми не могли зупинити. Ми знаємо, що робити: прикласти холодне, нахилися вперед, щоб все стекло, щоб не затікало в легені, шлунок. Ми посиділи, кров не зупинялася. Викликали швидку. Вона швидко приїхала. Тампонували, але медики подивилися, що по стінці ще стікає кров і рекомендували поїхати в лікарню, бо тут цілодобово чергує лікар-лор", — розповідає мама Дмитра Галина.

У Львові відділення отоларингології почало працювати 24/7
Пацієнт Дмитро Яцук разом із мамою Галиною. Фото: Перше ТМО Львова

Опівночі хлопчика транспортували до Лікарні Святого Миколая. Виявилося: пошкоджена судина перегородки носа. Це посилювало кровотечу. За допомогою ліків та тугого тампонування із перекриванням пошкодженої судини дитячий отоларинголог зупинив кровотечу.

У Львові відділення отоларингології почало працювати 24/7
Дмитро Яцук на огляді у лікаря-отоларинголога. Фото: Суспільне Львів

Носові кровотечі, а також сторонні предмети у вусі, горлі чи носі, гострі запалення, травми та ушкодження ЛОР-органів — це найчастіші причини звернень до лікарів, розповідає дитячий лікар-отоларинголог Олександр Семенюк. Часто при таких станах потрібна термінова допомога спеціаліста. Тому тепер дитяче відділення отоларингології Лікарні Святого Миколая працює 24/7.

"По-перше, діти дуже часто мають нежиті, колупаються в носі — це спричиняє слабкість судин слизової оболонки носа та починається носова кровотеча. Зазвичай воно не починається в робочий час. Також діти дуже часто вставляють різні сторонні предмети в лор-органи та це справді є велика небезпека. Буквально вчора в нас був випадок — чотирирічна дитина вставила собі в носа батарейку-таблетку, а такі батарейки є найнебезпечніші сторонні тіла, адже достатньо 2 годин, щоб звідти відбувся витік електроліту лужного, він створює опік, некроз слизової оболонки чи інших тканин і може привести до ускладнення ", — говорить дитячий лікар-отоларинголог Олександр Семенюк.

У Львові відділення отоларингології почало працювати 24/7
Дитячий лікар-отоларинголог Олександр Семенюк. Фото: Суспільне Львів

За словами Олександра Семенюка, найчастіше діти, які потрапляють в лікарню з сторонніми предметами у носі чи вухах – це від 1 до 3 років. За статистикою, за рік у цій дитячій лікарні, є близько 400 таких пацієнтів, яким витягують з носа чи вуха сторонні предмети, розповідає Олександр Семенюк.

На початок