Бренд Черкаської області: про суть, розробників і користь

Бренд Черкаської області: про суть, розробників і користь

Бренд Черкаської області: про суть, розробників і користь Behance.Cherkasy Region. Identity

Журналісти Суспільного із програми "Тема дня", розпитали у начальника управління економічного розвитку департаменту регіонального розвитку Черкаської облдержадміністрації Дмитра Пивака та начальниці управління інвестицій, міжнародного співробітництва і регуляторної політики департаменту регіонального розвитку Черкаської облдержадміністрації Віти Вдовиченко що таке бренд, як він працює, і чи потрібен він області.

Бренд Черкаської області: про суть, розробників і користьBehance.Cherkasy Region. Identity

Козак, створений дизайнерами за допомогою елементів нової айдентики

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБЕН БРЕНД ОБЛАСТІ?

Зі слів Дмитра Пивака, кожен населений пункт України має свою історію та свої особливості. Для того, щоб залучати більше туристів, потрібно більше розповідати про себе інвесторам, чим саме цікавий твій регіон. Для того, щоб область була конкурентноспроможною щодо інших регіонів, департамент провів дослідження – чим Черкащина може бути цікавою. Все це, зі слів Дмитра, "запаковано" в один красивий слоган (Черкащина – місце сили – ред.), і у красиву айдентику.

Віта Вдовиченко зазначила, що це все імідж регіону, впізнаваність фішка і унікальність, яку можна продемонструвати за допомогою бренду.

Бренд Черкаської області: про суть, розробників і користьBehance.Cherkasy Region. Identity

З ЧОГО РОЗПОЧИНАЛИ БРЕНДИНГ?

Зі слів Віти Вдовиченко, розробку ініціював департамент регіонального розвитку на чолі з Романом Карманніком та Василем Стеценком. Першим етапом був аналіз брендів інших регіонів України та закордонних брендів. Опісля, вони зрозуміли, що бренд для Черкащини необхідний. Департамент регіонального розвитку ЧОДА виграв безкоштовну консультацію від Агенції туристичних ініціатив (м.Дрогобич). Фахівці агенції Ігор Чава та Олексій Малицький працювали із черкаською командою та консультували їх впродовж всього першого етапу.

БРЕНД ТА ОСОБЛИВОСТІ РЕГІОНУ, ЯКІ В НЬОМУ ЗАШИФРОВАНІ

Бренд Черкаської області: про суть, розробників і користьBehance.Cherkasy Region. Identity

Як створювали літеру "Ч" для бренду

Дмитро Пивак розповів, що в основі бренду – форма прапору Богдана Хмельницького. Літера "Ч" нагадує і хвилі Дніпра, і Трипілля, і поля, і відображає вуса Тараса Шевченка, і перо на шапці Богдана Хмельницького. Леттерінг розробив Дмитро Растворцев. За основу він взяв приклади із рукописних шрифтів музейних історичних документів Черкащини, поєднав основні елементи і створив шрифт для бренду. В кольоровій гаммі поєднані Дніпро, Трипілля, зелені поля, золотисті поля. До брендингу, зі слів Віти Вдовиченко, ще долучилася робоча група, яку департамент створив та дизайнери, експерти із маркетингової стратегії.

СЛОГАН

Слоган обирали шляхом конкурсу, пояснила Віта Вдовиченко. Департамент оголосив конкурс, і впродовж 20 днів всі охочі надсилали варіанти. Їх було 231. Наступним кроком було обрати три найкращих і серед них визначити той, який і став робочим варіантом. Після обговорення в робочій групі і публічних консультацій, люди обрали варіант "Черкащина – місце сили".

Критерії відбору були наступними:

  • довжина (до чотирьох слів);
  • мав характеризувати наш регіон;
  • бути цікавим;
  • бути впізнаваним;
  • розкривати суть регіону;
  • формулювання мало починатися словом «Черкащина – це…»;
  • запам’ятовуваний.

АЙДЕНТИКА

Бренд Черкаської області: про суть, розробників і користьBehance.Cherkasy Region. Identity

Айдентика – це це сукупність візуальних складових компанії, які створені для того, щоб підвищити її впізнаваність, престиж і сформувати образ компанії в очах споживачів.

Арт-директор студії дизайну Олег Білий розповів, що їх команда розробила візуальну систему для майбутнього бренду Черкас, для того, щоб мати інструменти реалізації маркетинг – стратегій, кожному майбутньому бренду потрібна візуальна система, у яку входять логотип, візуальна комунікація, та айдентика. Вони підібрали шрифт, створили напис "Черкащина", розробили брендбук (це набір правил, як користуватися створеною графічною системою).

Арт-директор каже, що йому сподобався слоган "Черкащина-місце сили", і з його слів, це справді про Черкаську область, бо тут починалась вся українська держава. Тому, вся візуальна система водночас і монументальна і легка для сприйняття. Форми козацьких прапорів також на думку дизайнерів теж унікальні, тому за основу взяли форму прапора Богдана Хмельницького.

МАРКЕТИНГОВА СТРАТЕГІЯ

Бренд Черкаської області: про суть, розробників і користьBehance.Cherkasy Region. Identity

Зі слів Віти Вдовиченко, стратегія – це як "дорожня карта" для розробників та команди. Це як "інструкція". В планах – збільшити кількість туристів втричі. Їх має стати 3,5 мільйона осіб. До процесу має долучитися і бізнес, і влада, додав Дмитро Пивак.

КОШТИ

148 тисяч 500 гривень – саме скільки спрямували коштів з обласного бюджету.

САЙТИ

Бренд Черкаської області: про суть, розробників і користьCherkasy Brend

Сайт Cherkasy Brand

BRAND.CK.UA тут можна дізнатися про бренд області більше

Тут можете роздивитися всю айдентику, яка є на цьому етапі.

Що відомо

У Черкаської області із серпня 2020-го з'явився бренд. За його допомогою Черкащина має стати більш впізнаваною, а кількість туристів – збільшитися.

Співавторка публікації Марина Денисенко

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди