Помер головний диригент Дніпровського театру опери та балету Володимир Гаркуша

Помер головний диригент Дніпровського театру опери та балету Володимир Гаркуша

Помер головний диригент Дніпровського театру опери та балету Володимир Гаркуша
Фото: Дніпропетровський академічний театр опери та балету/Facebook

У Дніпрі на 72-му році життя помер головний диригент Дніпровського академічного театру опери та балету Володимир Гаркуша. Про це 26 липня повідомили на сайті театру.

"Адміністрація та колектив театру висловлює щирі співчуття рідним та близьким. Світла пам’ять і заспокоєння душі маестро", — пишуть колеги.

Гаркуша почав працювати у театрі в серпні 1990 року, в січні 1994 року його призначили головним диригентом. Він був засновником багаторічного фестивалю для талановитої молоді "Молодь розправляє крила".

диригент
Володимир Гаркуша. Фото: із сайту театру, www.opera-ballet.com.ua

Під його керівництвом в театрі поставили вистави "Принцеса Турандот", "Джанні Скіккі", "Сестра Анжеліка", "Набукко", "Отелло", "Лісова пісня", "Білосніжка та семеро гномів", "Дама з камеліями" та багато інших.

Гастролював в Італії, Іспанії, Франції та Великобританії. Володимира Гаркушу неодноразово запрошували диригувати оперно-балетні вистави за кордоном, а також у низці міст України.

"Диригентський почерк маестро характеризувався високопрофесійними відносинами з оркестром, солістами й хором, емоційністю, тонким відчуттям стилю й форми твору. Він володів точним, виразним жестом. У манері диригування Володимира Гаркуші особливо вражала чудова мануальна техніка, пластичні жести, романтична спрямованість трактувань", — розповідають колеги.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок