Рівненська прокуратура направила в суд справи проти 56 депутатів Держдуми РФ

Рівненська прокуратура направила в суд справи проти 56 депутатів Держдуми РФ

Судитимуть депутатів Держдуми
Фото: з сайту Держдуми

Рівненська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальні акти стосовно 56 депутатів Державної думи РФ. Їм інкримінують посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, що призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків, повідомили у пресслужбі прокуратури.

Зі слів речниці Оксани Жужельської, слідчі встановили, що ці особи вчинили цілий комплекс взаємоузгоджених умисних дій, спрямованих на зміну меж території України.

"Зокрема, 15 лютого 2022 року депутати проголосували за звернення до президента Росії про визнання незалежності так званих ДНР і ЛНР, а вже за тиждень, 22 лютого 2022 року – за проєкти федеральних законів про ратифікацію Договорів про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу між РФ і так званими ДНР та ЛНР", — повідомила речниця.

Під час слідства на кожного фігуранта зібрали по кілька томів матеріалів, які підтверджують їхню вину. Наразі російських депутатів оголосили у розшук.

Санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.

"Коли суд ухвалить вирок, яким визнає російських депутатів винними – вони не зможуть покинути території Росії, оскільки у будь-якій країні цивілізованого світу ці люди будуть затримані, а їх майно у подальшому підлягатиме конфіскації", — додала Оксана Жужельська.

Розслідування проводили працівники СБУ в Рівненській області.

26 липня в СБУ повідомили, що до тюремного ув’язнення засуджено ще 18 депутатів Держдуми РФ, 73 – на черзі.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок