Троє кримських суддів отримали заочні вироки за держзраду — прокуратура АРК

Троє кримських суддів отримали заочні вироки за держзраду — прокуратура АРК

Троє кримських суддів отримали заочні вироки за держзраду — прокуратура АРК
Троє кримських суддів отримали заочні вироки за держзраду. Freepik

Український суд заочно засудив трьох кримських суддів за державну зраду. Двох із них засуджено до 12 років, третій отримав 10 років позбавлення волі.

Про це повідомляє пресслужба прокуратура АР Крим та м. Севастополя.

"Прокурори автономії довели, що у 2014 році українські судді зрадили присязі та перейшли працювати на бік ворога. При «новій владі» вони зайняли посади: судді «Верховного суду Республіки Крим», заступника голови «Керченського міського суду» та голови «Євпаторійського міського суду»", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що зрадники своїми діями та рішеннями сприяли становленню та зміцненню окупаційних органів правосуддя на півострові.

У відомстві не називають імен обвинувачених, проте Суспільному Крим джерело у прокуратурі автономії повідомило, що йдеться про Рошку Марину Володимирівну, Лантратову Антоніну Іванівну та Левченка Валерія Павловича.

Що відомо про суддів-зрадників

  • Антоніна Лантратова з 1998-го працювала суддею Алуштинського міського суду АР Крим, а у 2009 році була переведена до Євпаторійського міського суду АР Крим. Суддя Марина Рошка із 2011-го була суддею Апеляційного суду АР Крим.
  • У грудні 2014-го Лантратова обійняла посаду голови «Євпаторійського міського суду Республіки Крим РФ», а Рошка стала суддею окупаційного «Верховного суду РК РФ».
  • За даними Бюро судової інформації, засуджений Валерій Левченко — колишній суддя Керченського міського суду Автономної Республіки Крим. Він був суддею в Україні з 2006 року. У 2020 пішов у відставку з посади незаконного “судді” окупаційного російського “суду” в Керчі.
  • На місцевому сайті опубліковано інтервʼю з Левченком на фоні російського прапора. Він розповідає, що у грудні 2020-го вийшов у «почесну відставку», а раніше працював у міліції і слідчим у податковій інспекції. Левченко вважає, що ідеальна карʼєра судді має закінчуватися у кріслі голови Верховного або Конституційного суду РФ.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок