Як заробляти на косичках. Брейдерка з Черкас розповіла секрети професії

Як заробляти на косичках. Брейдерка з Черкас розповіла секрети професії

Ексклюзивно
Як заробляти на косичках. Брейдерка з Черкас розповіла секрети професії
Суспільне Черкаси/ Наталі Соколан

Черкаська майстриня із плетення волосся Анастасія Лахно за освітою банкір, утім своє покликання знайшла тільки тоді, коли у неї народилася донечка.

13 вересня своє професійне свято відмічають перукарі-стилісти. А ще колористи, барбери,Барбер — це людина, що виконує перукарські процедури для клієнтів-чоловіків, такі, як стрижка та гоління волосся, вусів та бороди, моделювання, фарбування, укладання та фіксація зачіски. брейдери, Броейдер — перукар який спеціалізується на плетінні всіляких косичок. майстри по зачісках та трихологи.Трихолог – це фахівець, який займається діагностикою та лікуванням шкіри голови

Анастасія Лахно у професію брейдера (так називають майстра із заплітання різних видів косичок — ред.) прийшла після 10 років роботи у банку. Зараз вже має 10 років досвіду у професії.

"Коли з’явилася донька Ярослава, почала її заплітати. Не думала, що це стане моєю професією. Я заплітала і фотографувала доньку, і як хобі показувала це в соцмережах. Мені зателефонувала дівчина, яка відкривала студію, і запросила мене на роботу".

Брейдерка Анастасія Лахно з Черкас
Фото надала Анастасія Лахно

Першу свою клієнтку Анастасія досі пам'ятає, хоч заплітала її 10 років тому.

"Плела жінці косу "риб’ячий хвіст". Було страшно, трусилися руки, бо до цього я заплітала тільки свою доньку. Тут інше волосся: структура, довжина, не знала, як працювати з лаками. Допомогло те, що я просто занурилася у плетіння, нікого не чула, не бачила навколо, не розуміла, скільки минуло часу".

Студія, у якій працює Анастасія, не завжди була брейдерською. Починали із гарних ошатних чи весільних зачісок і лише четвертий рік напрям став вузьким — брейдерський.

"Брейдерство, святкові зачіски, весільні зачіски, ошатні коси — це різні напрямки. Майстрів із ошатних та весільних зачісок багато і в нашому місті і по Україні. А брейдевство — новий і вузький напрямок. У Черкасах у мене майже немає конкурентів".

Брейдинг — це афрокоси, брейди, дреди — багато маленьких косичок, пояснила Анастасія Лахно.

"Буває, що оточення не сприймає за роботу те, що я роблю. Мовляв, та, що там косички заплести. Але я не ображаюся, бо знаю свою цінність".

Брейдерка Анастасія Лахно з Черкас
Фото надала Анастасія Лахно

А ще плетення кіс відволікає, розповіла брейдерка:

"Включаюся в заплітання і відволікаюся від зовнішнього світу. Подобається у кінці роботи бачити посмішки людей. Ти даруєш їм щастя, радість. У когось сльози на очах, хтось обіймається. Якось заплітала семирічну дівчинку, яка пів року сама збирала гроші на дорогу для неї зачіску — рожеві повітряні коси. Мама її записала. Додала трохи грошенят. Зазвичай діти втомлюються — складно в сім років висидіти три години. А вона сиділа, як мишка. Цей її захват в очах — незабутній".

Основні дії виконують три пальці — про секрети плетіння

"Усім майстрам, які планують у цій сфері розвиватися, кажу: “Дівчата, навчайтеся”. Багато повилазило самоучок, які вважають, що вони усе вміють, усе знають, але при цьому не дотримуються правил техніки безпеки для волосся. Наприклад, у зачісках не повинно бути гострих кутів. Дівчата ж ділять голову, як хочуть. Гострі кути в зачісках не допускаються. База повинна бути або квадратна, щоб кут був приблизно 90 градусів".

Брейдерка Анастасія Лахно з Черкас
Фото надала Анастасія Лахно

Заплітатися приходять люди з родимками, бородавками, шрамами на голові. Потрібно знати, як з цим працювати, мати знання з трихології. Потрібно знати, як розподілити вагу матеріалу, яка допустима його вага.

"Не можна на голову повісити кілограм канекалону. Ці знання, крім технік, також дають на навчанні".

Брейдерка Анастасія Лахно з Черкас
Фото надала Анастасія Лахно

Із потрібних в цій професії умінь — дрібна моторика.

"Коли ти плетеш, основні дії виконують три пальці. Є люди, у яких навіть пальці не сильно згинаються. Їм це не підходить. Із якостей, це, звісно, посидючість. Якщо людина дуже активна і непосидюча, то вона не зможе працювати. Бо є зачіски, які я плету 6-8 годин. Практично весь час стоячи на ногах. Так, десь сідаємо. Але це постійна монотонна робота руками. Вона має подобатися".

Із предметів-речей, потрібен стіл, стілець, дзеркало, гребінець, пульверизатор. Канекалон купую під замовлення кожного клієнта, додала Анастасія. Величезну роль відіграє комунікація.

"У мене працювала дівчинка-майстер, яка мовчала весь час. Мало клієнтів, яким подобається мовчки сидіти дві години в кріслі. Найчастіше спілкуєшся, запитуєш про життя, професію. У цей час можна рекламувати інші свої зачіски".

Дорослі найчастіше плетуть щось натуральних кольорів, а діти — щось яскраве. Спеціальні прикраси-підвіски, намистини чіпляють по довжині косичок.

"Це практично, зручно, не потрібно дітей розчісувати, мамам не треба щоранку дитину якось плести. Самим дівчаткам, особливо із довгим волоссям, подобається, що можна не розчісуватися часто. Яскраво, красиво, і усі на них звертають увагу. Усі хочуть доторкнутися. Цікавляться. Вони в центрі уваги".

Брейдерка Анастасія Лахно з Черкас
Фото надала Анастасія Лахно

Косички для чоловіків і забаганки жінок

Перукарська освіта для такої роботи бажана. Але не все, чого навчають перукарів, потрібно в роботі брейдера. Потрібна трихологія, знання структури волосся, як з ним працювати, як йому не нашкодити. 99,5% майстрів — жінки. Чоловіків буквально можна перерахувати на пальцях. Але це хороші топові майстри.

"Чоловікові досягти у цій сфері успіху легше чисто через те, що жінкам цікаво прийти та спробувати, як це, коли чоловік зробить тобі зачіску. Відсутність попиту на професію у чоловіків з дохідністю не пов’язана, тому що професія ця дохідна, хоч сезонна, і від цього нестабільна. Клієнтів-чоловіків теж на пальцях можна перерахувати. На 50 жінок, мабуть, один чоловік приходить. Побутує стереотип: якщо заплітаєшся, ти якийсь ненормальний, неправильний. Багато засудження".

Брейдерка Анастасія Лахно з Черкас
Фото надала Анастасія Лахно

Серед дорослих жінок часто плетуться дівчата-бунтарки. Анастасія розповіла, що її клієнтки часто носять татуювання, пірсинг, кольорове волосся. Це неординарні особистості, не сірі мишки.

"Колись заплітала 7-річну клієнтку із низьким больовим порогом. Вона не могла терпіти, коли торкаються до її волосся. Скільки її розчісували, вона кричала, плакала. Мама раз на тиждень приводила доньку до нас. У неділю ми заплітали її на тиждень, а у суботу мама її розплітала. Було складно, але ми входили в становище мами".

Проблема цієї професії — сезонність. Коли холодає, черкащани одягають шапки, і клієнтів стає менше.

Брейдерка Анастасія Лахно з Черкас
Фото надала Анастасія Лахно

"Три акцент-коси із розпущеним волоссям можна заплести за 15 хвилин. Найтриваліше у мене було 9-годинне заплітання, з перервою на “поїсти” 15-20 хвилин. Робили класичні афрокоси".

Чимало клієнтів приходять зі страхом: чи пасуватиме. Багатьом зрештою подобається. Це зручно і красиво, не потрібно щодня мити голову, сушити феном, думати, яку укладку зробити. Із популярних — брейди в хвіст носять в середньому два тижні, і де-комплект, або афрокоси носять місяць-півтора. До двох місяців максимум.

"Буває, залишають чайові. Якось залишали 200 гривень, а зачіска коштувала 300. Така вдячність приємна. Іноді залишають цукерки чи шоколадки".

Анастасія за роки практики заплела понад 15 тисяч зачісок.

"У дівчини із красивою зачіскою, плетінням, афрозачіскою росте самооцінка. Вона відчуває себе красивою, неперевершеною, вона це "випромінює" в світ. І навколо люди починають ставитися до неї так само. Підходять на вулиці, говорять компліменти, просять сфотографуватися навіть".

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок