Знеструмленні населені пункти й повалені дерева: Вінниччиною пронісся грозовий фронт

Знеструмленні населені пункти й повалені дерева: Вінниччиною пронісся грозовий фронт

Знеструмленні населені пункти й повалені дерева: Вінниччиною пронісся грозовий фронт
Фото: "Вінницяобленерго"

У ніч з 25 на 26 липня територією Вінниччини, переважно через Гайсинський, Жмеринський і Тульчинський райони, пройшов грозовий фронт. Внаслідок негоди повалені дерева, порвані лінії електропередач й зірвані дахи в будинках. Суспільне дізналося у рятувальників та енергетиків, яка наразі ситуація в області.

Як повідомили у "Вінницяобленерго", знеструмлено 33 лінії електропередач. Електроенергія відсутня у 61 населеному пункті, з них у 10-ти – частково. Зокрема, найбільше постраждали Бершадська, Барська та Крижопільська громади. Ремонтні бригади енергетиків області працюють у посиленому режимі.

Знеструмленні населені пункти
Фото: "Вінницяобленерго"

Про надзвичайну ситуацію повідомили у Барській міськраді. Місто залишилося без електропостачання. Наразі за рахунок роботи генераторів там відновили водопостачання та водовідведення.

Рішенням комісії ТЕБ Барської міської ради, у місті створено групу миттєвого реагування. Вона виїжджатиме на звернення місцевих мешканців для визначення пошкоджень і надання необхідної допомоги, зокрема потреби в шифері.

До міської ради надійшло понад 70 звернень від жителів про пошкодження, – розповів Суспільному барський міський голова Володимир Саволюк. Травмованих немає.

Найбільше, каже Саволюк, постраждав центр Бару. Там дерева повиривало з корінням, зірвало покрівлі. На гуртожитку педколеджу поривами вітру розкрило частину даху. А на одній з багатоповерхівок зірвало листки шиферу. Дірки люди забивали плівкою.

Вирувала негода недовго, хвилин 10, за словами місцевого жителя. На його будинку зірвало до 20 листків шиферу. Частину даху перекрили, іншу – тимчасово вкрили брезентом.

Негода
Фото: ДСНС у Вінницькій області

Загалом, за останню добу 25 липня, бійці ДСНС 12 разів виїжджали на розпилювання стовбурів дерев, які попадали на проїжджі частини автошляхів у Вінницькому, Могилів-Подільському, Гайсинському та Тульчинському районах області. Рятувальники очистили автошляхи від 44 дерев.

Зокрема, 16 дерев одночасно довелося прибрати на автошляху Тростянець-Тростянчик Тростянецької ТГ, 8 – на дорозі с. Саїнка Чернівецької ТГ. Ще по чотири дерева рятувальники прибрали з автошляхів сіл Селище, Могилівка та Потоки Гніванської ТГ.

Негода
Фото: ДСНС у Вінницькій області

Вже сьогодні, 26 червня, рятувальники надають допомогу жителям сіл, де в результаті шквального вітру, на їхні приватні житлові будинки та паркани попадали дерева. Такі випадки зафіксовані в селі Барські Чемериси Барської ТГ, селищі Крижопіль та в місті Бар, там повалене дерево частково зруйнувало дах 2-поверхового будинку.

На початок