Союзники досі не узгодили план навчання українських пілотів на F-16 — Politico

Союзники досі не узгодили план навчання українських пілотів на F-16 — Politico

Союзники досі не узгодили план навчання українських пілотів на F-16 — Politico
Винищувач F-16 під час військових навчань НАТО у Польщі, 12 жовтня 2022 року, ілюстративне фото: Getty Images

Західним партнерам України ще потрібно доопрацювати плани навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

Про це пише Politico з посиланням на трьох високопоставлених представників Білого дому.

При цьому відзначається, що радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що адміністрація діятиме "якнайшвидше", щоб доставити Україні винищувачі F-16.

Високопосадовець Білого дому заявив, що літаки будуть в небі над Україною "до кінця року". Союзники України розглядали декілька варіантів щодо навчання, проте, за словами двох офіційних чиновників США, жодних остаточних рішень не було ухвалено.

"Співпраця триває. Ми працюємо з нашими партнерами та союзниками, щоб визначити найпрактичніший спосіб реалізації цього плану", — сказав один із чиновників.

Водночас європейські партнери сподіваються, що навчання може початися вже цього літа у Європі. Про це заявила речниця Пентагону Сабріна Сінгх. Тим часом Велика Британія планує розпочати базову льотну та мовну підготовку українських пілотів упродовж кількох тижнів.

Як зауважили у виданні, попри різні амбітні терміни навчання на F-16 не може розпочатися, доки Державний департамент США офіційно не схвалить передачу відповідних навчальних матеріалів, таких як посібники з експлуатації та пілотажні тренажери.

Відповідаючи на нещодавнє запитання щодо затримки навчання українських пілотів на F-16, радник із національної безпеки Джейк Салліван, ймовірно, поклав відповідальність на європейців. Він сказав, що цим країнам потрібно кілька тижнів для створення необхідної інфраструктури для навчання.

Видання зазначає, що Данія і Нідерланди очолюють коаліцію з 11 країн, які підтримують навчання українських пілотів, але досі жодна країна публічно не приєдналася до програми.

Що відомо про навчання українських пілотів на винищувачах F-16

23 травня генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що західні союзники України визначатимуть індивідуально, коли починати навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

4 липня у Повітряних Сил України заявили, що навчання українських пілотів на винищувачах F-16 іще не розпочалися, але Україна очікує, що найближчим часом будуть заяви від партнерів.

6 липня стало відомо, що у Румунії створять центр із навчання пілотів на F-16, де тренуватимуть зокрема й українців.

21 липня речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що навчання українських пілотів на американських винищувачах F-16 може тривати шість місяців або навіть менше.

На початок