На Миколаївщині до закінчення воєнного стану не зможуть затвердити спроможну мережу медзакладів — МОЗ

На Миколаївщині до закінчення воєнного стану не зможуть затвердити спроможну мережу медзакладів — МОЗ

У Миколаївській області станом на липень 2023 року не можуть погодити спроможну мережу медичних закладів. Причина цього — бойові дії. Протягом 6 місяців після припинення воєнного стану регіон може подати пропозиції щодо визначення спроможної.

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

Міністерство охорони здоров’я України до реформи залучили ті області, де не ведуться активні бойові дії. Спроможна мережа не впроваджується у Запорізькій, Донецькій, Луганській, Херсонській, Миколаївській областях та на території АР Крим.

"Однак протягом 6 місяців після припинення воєнного стану ці регіони мають подати пропозиції щодо визначення спроможної мережі закладів охорони здоров’я", — йдеться в повідомленні МОЗ.

Станом на 25 липня МОЗ погодило перелік закладів охорони здоров’я, які сформували спроможну мережу в 18 госпітальних округах.

"Хочу нагадати, що саме реалізація цієї реформи дозволить раціонально розподіляти закупівлі та поставки обладнання між лікарнями, відповідно до їхньої ролі у спроможній мережі госпітального округу", — сказав перший заступник Міністра охорони здоров’я Сергій Дубров.

Що відомо про формування спроможної мережі медзакладів

  • У 2022 році президент України ухвалив законопроєкт щодо наступного етапу медичної реформи – формування спроможної мережі лікарень. Передбачено, що в кожному госпітальному окрузі, тобто області, найпростіші захворювання лікуватимуть якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. У разі складніших захворювань — пацієнт потраплятиме у кластерні та надкластерні лікарні.
  • Згідно з постановою Кабміну України від 28 лютого 2023 року, загальна лікарня має обслуговувати не менше 40 тисяч людей, а прибуття до закладу не повинно перевищувати одну годину.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок