Amnesty International закликає Сінгапур не застосовувати смертні кари за торгівлю наркотиками

Amnesty International закликає Сінгапур не застосовувати смертні кари за торгівлю наркотиками

Amnesty International закликає Сінгапур не застосовувати смертні кари за торгівлю наркотиками
. Тюремна служба Сінгапуру, 26 квітня 2023 року, фото: AP

Правозахисна організація Amnesty International закликає уряд Сінгапуру заборонити проводити смертні кари за злочини, пов'язані з наркотиками. Дві страти мають відбутися у країні 26 та 28 червня відповідно.

"Безсовісно, що влада Сінгапуру продовжує жорстоко проводити нові страти в ім'я контролю над наркотиками. Немає жодних доказів того, що смертна кара має стримуючий ефект або що вона якимось чином впливає на вживання та доступність наркотиків. Тоді як країни по всьому світу відмовляються від смертної кари і приймають реформу наркополітики, влада Сінгапуру не робить ні того, ні іншого", — наголосила експерта Amnesty International зі смертної кари К'яра Санджорджо.

Вона зазначила, що "єдине повідомлення", що надсилають ці страти, полягає у тому, що влада Сінгапуру готовий знову ігнорувати міжнародні гарантії щодо застосування смертної кари.

"Настав час Сінгапуру змінити курс: внести смертну кару в підручники історії і серйозно поглянути на забезпечення більш ефективного захисту від шкоди, пов'язаної з наркотиками, наприклад, шляхом розширення доступу до медичних та соціальних послуг, зокрема для людей, які вживають наркотики", — додала експертка.

За даними Transformative Justice Collective, один з засуджених — 56-річний малаєць, що був визнаний винним у торгівлі 50 грамами героїну.

Друга з засуджених — 45-річна жінка, звинувачувана у зберіганні 30 грамів героїну з метою торгівлі. Саридеві Джамані може стати першою страченою жінкою в Сінгапурі приблизно за 20 років.

Як пише Amnesty International, понад дві третини країн світу скасували смертну кару в законодавстві або на практиці. Сінгапур є однією з чотирьох країн, поряд з Китаєм, Іраном та Саудівською Аравією, де у 2022 році були підтверджені страти за злочини, пов'язані з наркотиками.

Станом на 2023 рік 103 країни у світі скасували смертну кару за всі злочини. У 25 країнах страта збережена законодавчо, але не використовується понад 10 років. У 54 країнах смертна кара збережена законодавчо і на практиці. Серед таких країн: Іран, Ірак, Китай, КНДР, Лівія та США.

Єдиною країною у Європі, де смертна кара застосовується як міра покарання на законодавчому рівні, є Білорусь.

На початок