Військово-лікарські комісії на Полтавщині: як працюють

Військово-лікарські комісії на Полтавщині: як працюють

Військові
Фото: Суспільне Львів

Після отримання повістки, чоловіки повинні з’явитись до терцентру комплектування та соцпідтримки для уточнення даних. Про це 25 липня на брифінгу розповіла начальниця медслужби сектору комплектування обласного ТЦК та СП Жанна Дрига.

Представники терцентру 25 липня розповіли про проведення військово-лікарських комісій на Полтавщині.

"Цивільна військово-лікарська комісія зараз знаходиться в цивільних закладах і це, по-перше, зменшує корупційну складову, по-друге, зменшує якраз маніпулятивні, сподіваюсь, ці всі виклики", — каже речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін.

"За кожну людину такий лікувальний заклад отримує 883 грн, за один проведений медичний огляд громадянина. Це не значить, що після того, як вручили повістку людині, вона одразу повинна попасти на фронт чи у війська десь. Вона повинна з’явитись до територіального центру комплектування та соцпідтримки саме для того, щоб уточнити свої військово-облікові дані. До територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки після поранень обмежено придатних громадян переведено близько 300. Дані чоловіки є справжніми героями, патріотами України і я б хотіла звернути увагу на той факт, що для них це новий вид діяльності", — каже начальниця медслужби сектору комплектування обласного ТЦК та СП Жанна Дрига.

Що відомо про мобілізацію в Україні

Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні разом із воєнним станом оголошена загальна мобілізація. Це стосується чоловіків віком від 18 до 60 років, здатних виконувати військовий обов'язок. Список усіх, хто не підлягає мобілізації, є у статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Зокрема, це люди з інвалідністю, чоловіки та жінки, які виховують дитину з інвалідністю, або неповнолітню дитину самотужки, або троє і більше дітей, студенти тощо.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок