Історія загиблого 26-річного командира 128-ої Закарпатської бригади Віталія Невінського

Історія загиблого 26-річного командира 128-ої Закарпатської бригади Віталія Невінського

Історія загиблого 26-річного командира 128-ої Закарпатської бригади Віталія Невінського
Фото: 128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада/ Facebook

Віталій Невінський на позивний "Гурман" — був командиром гірсько-штурмової роти 128-ої Закарпатської бригади. Військовий загинув при обороні Бахмута у 26 років. У перші дні повномасштабного вторгнення колону, яку вів Віталій, накрили касетою "Градів", реактивні снаряди вибухнули за кілька сотень метрів позаду. Чоловік наказав різко зупинитися. Наступні реактивні снаряди накрили місце, де мала бути колона, якби продовжила рух. Його історію розповіли на Facebook-сторінці бригади.

Капітан Віталій Невінський був безстрашним і перспективним офіцером, котрого любили підлеглі. Він принципово ставився до всіх однаково. Навіть заборонив називати новобранців мобілізованими, казав: "Ви будете жити в одних окопах, їсти з однієї тарілки і як навчите новеньких, такими бойовими побратимами їх зробите".

"У моєму підрозділі є як досвідчені бійці — ветерани, котрі воювали в 2014 — 2015, так і "молодь". Під час боїв старші завжди прикривають молодих, учать їх, як поводитися при артилерійських обстрілах, як вибирати вогневу позицію, як допомогти пораненому. Якоїсь паніки чи чогось подібного й близько немає", — розповідав Віталій.

Влітку минулого року 128 бригада здійснювала повзучий наступ на Запорізькому напрямку. З допомогою приданої артилерії рота "Гурмана" розбила ворожу техніку, взяла неушкоджену трофейну БМП-3, просунулася на 8 кілометрів і звільнила одне з сіл. За ці заслуги Віталій Невінський отримав Орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. На позиції його підрозділу приїжджали іноземні журналісти і молодий офіцер навіть потрапив на першу сторінку впливової американської газети "The New York Times".

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок