Знижки у закладах: як на Рівненщині батьків мотивуватимуть вакцинувати дітей від кору

Знижки у закладах: як на Рівненщині батьків мотивуватимуть вакцинувати дітей від кору

Ексклюзивно
Кір
Фото ілюстративне

На Рівненщині батьків вирішили заохотити вакцинувати дітей проти кору, для цього залучають підприємців. Про це Суспільному повідомив завідувач відділу імунопрофілактики обласного центру контролю та профілактики хвороб Віктор Мороз. Декілька розважальних закладів у Рівному вже відгукнулися надавати знижки дітям, які мають щеплення від кору.

Як говорить Віктор Мороз, дитячий розважальний центр та місцевий кінотеатр у Рівному відгукнулися на пропозицію заохотити дітей робити щеплення:

"Наприклад, один з дитячих розважальних комплексів дає 50% знижки на відвідування закладу, якщо дитина вакцинована. Один з кінотеатрів, який знаходиться в Рівному та Костополі, будуть давати знижки щовівторка на ранкові сеанси для дітей. Я вважаю, що це дуже гарна ініціатива. Я запрошую долучитися всіх підприємців до цього заходу. Це дуже добре і буде сприяти вакцинальній кампанії у нашій області".

Новий спалах кору

У 2023 кору епідеміологи очікують новий спалах кору. До 1 вересня, перед початком навчального року, в області триватиме кампанія з вакцинації дітей проти захворювання.

"Ми мали два випадки захворювання на початку 2023 року. Наразі нових випадків поки що немає. Для нашої області характерна циклічність спалахів кору кожні п'ять років. Останній спалах був на кінці 2018-го, початку 2019 року. Тоді захворіло понад сім тисяч дітей. Діти, які не отримали профілактичне щеплення — вони мають отримати щеплення. Бажано, щоб це було до 1 вересня, перед початком нового навчального року. Щоб діти, які йдуть в організований колектив, всі були захищені проти кору", — каже Віктор Мороз.

Вакцинація в області

Головний санітарний лікар області Роман Сафонов зазначив, що Рівненщина отримала гуманітарну допомогу з Нідерландів — 11 350 доз вакцини від кору, паротиту, краснухи, які вже розподілили по медзакладах області.

За даними Романа Сафонова, в області у 2022 році 86% дітей віком до року та 84% шестирічок вакцинували проти кору. У 2021 кількість щеплень була ще меншою, відповідно 82% та 83%.

"Для захисту від кору потрібні дві дози вакцини КПК, що містить живі, але ослаблені віруси кору, паротиту та краснухи. За календарем щеплень в Україні першу дозу вакцини вводять дітям у 12 місяців, другу дозу – в шість років. Дітям, яких не було вакциновано вчасно, вводять дві дози вакцини з інтервалом мінімум в один місяць", — зазначила заступниця директора департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення ОВА Олена Гандзюк.

Чим небезпечний кір

Епідеміологи та медики Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України розповіли, чим небезпечна хвороба як для дітей, так і для дорослих.

Кір – дуже заразне та небезпечне захворювання, яке легко поширюється, може спричинити ускладнення, інвалідність або навіть смерть.

Вірус кору передається від хворої людини повітряно-крапельним шляхом. Щоб заразитися, достатньо вдихнути найдрібніші краплі слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого, чи доторкнутися до предмета, забрудненого збудником. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Найвразливішими до кору є діти до року, проте кір загрожує всім невакцинованим людям, зокрема, дорослим. В Україні попередній спалах кору, за даними ЮНІСЕФ, відбувся у 2017-2019 роках. Через те, що підвищення цього захворювання мають циклічний характер і відбуваються кожні чотири-п’ять років.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок