Дім без документів. Колишня голова ОСББ у Кропивницькому не передає управління будинком після переобрання

Дім без документів. Колишня голова ОСББ у Кропивницькому не передає управління будинком після переобрання

Дім без документів. Колишня голова ОСББ у Кропивницькому не передає управління будинком після переобрання
Будинок на вулиці Вокзальна не має документів. Фото: Ірини Слюсаренко

У Кропивницькому голова Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) Наталія Нетребенко не передає наступнику документи після переобрання. Про це розповіла Суспільному мешканка будинку Ірина Слюсаренко. Без документів дім від листопада 2022 року. В багатоповерхівці зокрема зупинили ліфт, не можуть укласти договори з підприємствами, які обслуговують комунікації та видати технічні довідки мешканцям.

Багатоповерхівка розташована за адресою Вокзальна, 28. У ній 108 квартир. ОСББ на чолі з Наталією Нетребенко створили у 2016 році. "У нас нічого у будинку не робиться два роки карантину і потім під час війни, – розповіла Ірина Слюсаренко. – Після вторгнення Росії у лютому торік голови ОСББ не було в країні. З березня ми починали розуміти, що ми не можемо ні довідку узяти, вода тече, ліфти стоять – звернутись за допомогою немає до кого. Голови немає".

У листопаді мешканці будинку вирішили переобрати голову об'єднання. Нею стала Вікторія Есмер.

Вона розповіла Суспільному: "Я з Наталею Нетребенко завжди нормально спілкувалась, наші будинки поряд. Вона говорила, що не має часу займатись ОСББ. Я кажу – треба скликати тоді збори, переобрати голову об'єднання. Коли я, вже як голова, отримала доступ до банківських рахунків ОСББ, бачила, що вона знімала гроші готівкою, і за кордоном у тому числі. Чому вона не передає документи, тому що для витрат потрібні протоколи зборів мешканців будинку, документи. А їх немає".

Вікторія Есмер говорить, будинок не має технічного паспорта та всіх інших документів: "Не можу ні з ким укласти договір, немає плану мереж, інформації, чи проводились перевірки комунікацій. Ось, наприклад, людина хоче встановити автономне опалення. Я маю надати акти перевірки димових каналів – у мене їх немає, я навіть не знаю з ким укладений договір на ці роботи. Немає інформації про стан ліфтів. Їх довелось зупинити".

Мешканка будинку Ірина Слюсаренко живе на шостому поверсі. Без ліфта, каже, важко: "Ліфт стоїть, у мене мама хвора. Але я розумію Вікторію. Раптом він обірветься, буде біда. Ситуація кладна".

Ірина минулого тижня написала заяву до поліції. "І написала заяву у прокуратури. До цього я вже зверталась у поліцію. Щоб був якийсь поштовх – не може одна людина тероризувати будинок. У нас і мами, і діти з візочками. Всі хочуть гарного будинку, щоб все працювало, рухалось, але у новому ОСББ нічого не можуть зробити. Бо куди не кинь, питають документи".

Наталія Нетребенко з'явилась у будинку цього літа, але вже поїхала, говорить Ірина Слюсаренко: "Де вона – ми не знаємо, на дзвінки не відповідає".

Суспільне поспілкувалось із Наталею Нетребенко телефоном. Вона сказала: "У всьому розбереться суд" і поклала слухавку.

Вікторія Єсмер говорить — не мають можливості подати у суд: "Це адвокат, і державне мито – три тисячі. На рахунку був нуль, коли я прийняла цей будинок. Я цікавилась, шукала адвокатів, вони не хочуть займатись справами ОСББ, бо це окреме законодавство. Я в пошуку такого юриста. Відновити документи теж дуже дорого".

Речниця поліції області Віталіна Бевзенко сказала Суспільному, за попереднім зверненням мешканців будинку продовжується перевірка: "Про результати розгляду звернення заявники будуть поінформовані у встановленому законом порядку. З вказаними матеріалами громадяни зможуть звернутися для розв'язання питання до судових органів".

Адвокатка Ліана Левицька радить у цій ситуації позиватися до суду. "Це єдиний вихід. Якщо брати до уваги, що судова справа може тягнутись роками, то я б розглядала варіант відновлення документів".

На початок