Мешканців Київщини попередили про вибухи. Яка причина

Мешканців Київщини попередили про вибухи. Яка причина

Доповнено
Мешканців Київщини попередили про планові вибухи
Грантіний кар'єр. Кар'єр. Фото (ілюстративне): Getty Images

На Ольшаницькому родовищі гранітів, що в Білоцерківському районі Київщини, 25 липня проводяться вибухові роботи. А в Бучанському районі сапери знищуватимуть боєприпаси. Про це інформує Київська обласна військова адміністрація у Telegram.

Як зазначається, планові вибухові у Білоцерківському районі роботи пов'язані з технологічними процесами видобування граніту. "Тому в деяких громадах області до 20:00 місцеві жителі можуть чути звуки вибухів", —зазначили в КОВА.

Пізніше у КОВА попередили мешканців області про знищення вибухонебезпечних предметів у Бучанському районі.

Що відомо про планові вибухові роботи на Київщині

На Ольшаницькому родовищі гранітів, розташованому на території Рокитнянської громади Київщини час від часу працюють вибухотехніки. Також 12 липня на Шамраївському родовищі на Білоцерківщині проводили вибухові роботи, пов'язані з технологічними процесами, додали в КОВА.

Крім того, працівники ДСНС працюють в області над знищенням небезпечних вибухових предметів, які залишили російські військові після окупації. Також регулярно проводяться навчання саперів та планові роботи з розмінування територій.

На кінець 2022 року основні роботи з розмінування доріг, населених пунктів завершилися. Усього з початку робіт піротехніки ДСНС очистили 21670 га території.

Попередній очільник Київської ОВА Олексій Кулеба повідомляв, що для того, щоб повністю розмінувати Київську область, знадобиться 8-10 років.

Станом на середину червня 2023 року у Київській області піротехнічні служби знешкодили майже 210 тисяч вибухонебезпечних предметів. Нині визначені понад 17 тисяч гектарів території, де ще необхідна ліквідація боєприпасів. За різними оцінками, на повне розмінування регіону знадобиться від 30 до 70 років.

На початок