Росія може готувати у Чорному морі операцію "під чужим прапором" — Держдеп США

Росія може готувати у Чорному морі операцію "під чужим прапором" — Держдеп США

Речник Державного департаменту США Метью Міллер
Речник Державного департаменту США Метью Міллер. Скриншот з відео

Росія після виходу із “зернової угоди” може готувати у Чорному морі операцію “під чужим прапором”. Про це заявив на брифінгу 24 липня речник Держдепартаменту США Меттью Міллер.

“У нас є інформація, яка дозволяє припустити, що вони можуть готувати операцію” під чужим прапором”, — сказав Міллер.

Він також відзначив низку подій, що відбулися, коли Росія вийшла із “зернової ініціативи”.

“Чотири або п'ять днів повторюваних нападів на Одесу; проведення Росією минулого тижня тренувального нападу на макет корабля в Чорному морі; ми вважаємо, що вони можуть готувати операцію під чужим прапором; погрози на адресу кораблів, що діють у міжнародних водах, а також сьогоднішній (24 липня — ред.) напад на Дунаї”, — сказав Міллер.

За словами Міллера, США продовжать консультуватися з партнерами в регіоні щодо альтернативних шляхів вивезення зерна з України. При цьому у США визнають, що "немає ідеального рішення, яке б дозволило Україні відправити таку ж кількість зерна, як це було в рамках Чорноморської зернової ініціативи, без повторного відкриття цих морських шляхів", сказав речник Держдепу.

Що відомо про вихід РФ із зернової угоди

Росія 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН заперечення щодо продовження "зернової угоди" і заявила, що без її участі угода припиняє дію 18 липня. Це зокрема передбачає, що Москва відкликає гарантії безпеки судноплавства, згортає морський гуманітарний коридор у північно-західній акваторії Чорного моря.

В ООН підтвердили отримання від Москви повідомлення про припинення участі в Чорноморській зерновій ініціативі.

Згодом президент Володимир Зеленський повідомив, що направив офіційні листи президенту Туреччини Ердогану та генсеку ООН Гутеррешу з пропозицією продовжити роботу "зернової угоди" або її аналога в тристоронньому форматі.

Як заявили у Міноборони РФ ввечері 19 липня, з 20 липня всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться РФ як потенційні перевізники військових вантажів.

20 липня у Міноборони України попередили, що з 00:00 21 липня всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів РФ та українських морських портів, що перебувають на тимчасово окупованій Росією території, можуть розглядатися Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками.

На початок