"Наше бажання перемогти визначило, якою бути Україні надалі". Зеленський виступив з нагоди Дня державності

"Наше бажання перемогти визначило, якою бути Україні надалі". Зеленський виступив з нагоди Дня державності

Президент України Володимир Зеленський. Фото: ОПУ
Президент України Володимир Зеленський, фото: ОПУ

Для України перемогти у війні, розв'язаній Росією, означає визначити національний шлях на покоління вперед.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час виступу на урочистих заходах з нагоди Дня української державності.

"Перемогти — це підтвердити ціннісні орієнтири, які були закладені ще тоді — за тисячоліття до нас із вами. Це вибір єднання зі світом, це вибір бути учасником світової історії, щоб мати право на власну, національну історію", — зазначив політик.

Глава держави підкреслив, що захист у цій війні — за свободу і незалежність України — розставив національні пріоритети, і оборона — перший з них, а все інше — наскільки це важливо для оборони й для збереження України.

"Наше бажання перемогти визначило, якою бути Україні надалі — сильною, вільною, європейською, чистою від внутрішнього розбрату, державою, що цінує свою внутрішню єдність. Наш вибір свободи для України, для нас, для наших дітей — цей вибір має таке ж цивілізаційне значення, як тисячолітній вибір хрещення, ціннісний вибір, державницький вибір, людський вибір", — вказав Зеленський.

Президент наголосив, що українська державність — велична, сповнена емоцій, сповнена історії, своя, рідна. За його словами, державність — це той священний кордон, який боронить націю від неволі, дає майбутнє, спалює ворожу техніку, об'єднує найкраще та відновлює й оберігає святині.

Глава держави нагадав, що лінія української державності триває від Аскольда і Володимира до чоловіків у бойових бригадах та підрозділах на Сході й Півдні, зараз б'ються заради України.

"І триватиме лінія нашої державності життям, силою та мріями дітей, усіх тих мільйонів, які працюють і воюють заради свободи, а потім їхніх дітей та онуків, а потім нових і нових поколінь українців, які будуть гідними наших героїв", — переконаний Зеленський.

Президент додав, що Україну та українців не здолати, навіть попри втому, яку іноді видно в очах, але яка ніколи не заволодіє нашим народом, вона стане лиш паливом, що прискорить рух до національної мети — до перемоги.

"Русь-Україна дала свого часу цивілізаційні барви нашій частині Європи, і серед них немає тієї, яку обрала для себе Росія. Вона тут чужа і від неї тут не залишиться і сліду. А наша держава у цій битві стоїть непохитно як справжній центр історії, європейський центр православ'я, християнських цінностей, людських цінностей. А цінності, за його словами, завжди перемагають, а отже й Україна переможе", — підсумував глава держави.

Зеленський нагородив військових

З нагоди Дня української державності Зеленський також вручив військовослужбовцям високі державні нагороди.

 • Орден "Золота Зірка" отримав пілот Повітряних сил ЗСУ підполковник Сергій Вербицький, якому присвоєно звання Героя України.
 • "Золоту Зірку" отримав Герой України артилерист ЗСУ лейтенант Микола Чобан.
 • Відзнакою "Хрест бойових заслуг" нагороджено молодшого сержанта Військово-Морських сил ЗСУ Євгенія Горохова, підполковника ЗСУ Вадима Корженка та льотчика Повітряних сил ЗСУ підполковника Максима Фединського.
 • Ордени Богдана Хмельницького ІІ й ІІІ ступенів, ордени "За мужність" ІІ і ІІІ ступенів отримали військовослужбовці ЗСУ, ДПСУ, СБУ, Нацгвардії та ДСНС.
 • 66-й окремій механізованій бригаді Сухопутних військ ЗСУ присвоєно почесне найменування "імені князя Мстислава Хороброго".
 • Почесну відзнаку "За мужність та відвагу" отримали 19-а РБр "Свята Варвара", 55-а артбригада "Запорізька Січ", 1129-й зенітно-ракетний Білоцерківський полк, 100-а окрема бригада ТрО, 112-а окрема бригада ТрО, 105-й прикордонний загін імені князя Володимира Великого та 79-й прикордонний загін.

День української державності

Це свято погодив президент Володимир Зеленський 24 серпня 2021 року під час урочистостей до 30-ї річниці незалежності України.

Свято ще раз затверджує те, що Україна — спадкоємиця Київської Русі. Також розвінчує міфи й фейки про єдність українського та російського народів.

Сучасна Україна є спадкоємицею не лише Київської Русі, а й інших державних утворень. Мовиться про:

 • Галицько-Волинське князівство;
 • Українську козацьку державу;
 • Українську Народну Республіку;
 • Західноукраїнську Народну Республіку;
 • Українську Державу гетьмана Павла Скоропадського;
 • Карпатську Україну.

Мета Дня української державності – підтвердити спорідненість між сучасними українцями та предками, які не одне століття створювали Українську державу.

На початок