На Київщині хочуть змінити герб та прапор області: нинішні нагадують емблему Москви

На Київщині хочуть змінити герб та прапор області: нинішні нагадують емблему Москви

герб та прапор Київської області
Фото: КОВА

На Київщині презентували перші напрацювання геральдистів для нового герба та прапора області. Їх пропонують замінити, оскільки вони схожі на символіку Москви.

Про це повідомили в Київській ОВА.

З 1999 року на гербі Київщини зображений Юрій Змієборець, який копіює і нагадує Георгія Побідоносця на гербі Московської області та Москви, зазначає голова КОВА Руслан Кравченко. Питання про зміну символіки виникло після російського вторгнення.

Робочу групу координував заслужений художник та геральдист Олексій Руденко. Усі напрацювання пройшли експертизу Інституту історії НАНУ. Там підтримали ініціативу позбутися будь-яких натяків на зв’язок сучасної геральдики з імперським минулим.

"Фахівці запропонували зобразити ангела в основі герба Київщини. Адже саме ангел, який молиться за Київщину та стоїть на захисті її мешканців, зафіксований в історичних документах на гербі Київської землі щонайменше з 1416 року", – пояснив Кравченко.

За даними істориків, герб з ангелом зображували і на великих державних печатках Великого князівства Литовського. Варіантів нового прапора чотири – це герб із зображенням ангела на синьому, білому або пурпуровому фоні.

На реалізацію проєкту не витрачали кошти з обласного бюджету. Нову символіку детально обговорять у громадах, а узгоджений варіант згодом затверджуватимуть на сесії облради.

На початок