На зрошуваному полі навчально-науково-практичного центру Миколаївського національного аграрного університету станом на 24 липня зібрали перший врожай пшениці, вирощеної за польською технологією Мзурі. Врожайність становить до 70 центнерів з гектара.
Подробиці кореспондентам Суспільного розповів керівник наукового парку університету Микола Карпенко.
Директор наукового парку каже, що за новою технологією аграрії економлять посівний матеріал, пальне та інші ресурси. Ґрунт обробляється не суцільно – по всій площі, а лише у місці посіву культури.
"На полі за класичною технологією, де ми зараз знаходимось і поле поруч, де посіяно за технологією Мзурі, ми бачимо різницю перш за все у наступному: якщо тут з однієї зернини формуються п’ять, максимум сім – у середньому шість продуктивних стебел пшениці", — говорить Микола Карпенко.

І це при тому, зі слів Карпенка, за польською технологією для сівби використовується вдвічі менше зерна.
"А враховуючи, що за один прохід відбувається і внесення добрив, і сівба культурної рослини, то це досить серйозна економія на пальному, на заробітній платі, на навантаженні на механізми", — розповідає Микола Карпенко.

Восени 2022-го, говорить Микола Карпенко, на полі наукового парку аграрного університету за технологією Мзурі висадили озиму пшеницю на площі 50 гектарів. У 2023 році планують засіяти новим способом 300 гектарів.

Керівник дилерської компанії Федір Карамавров розповідає про збір врожаю.
"Ми не обертаємо ґрунт, ми просто нарізаємо борозни, викладаємо добрива під насінину. У нас немає культивації, у нас немає боронувань, у нас немає глибоких рифлень, у нас немає плуга і так далі, і так далі", — говорить Федір Карамавров.

Після збирання врожаю, одразу за комбайном йде підготовка до сівби – цей агрегат рівномірно розподіляє стерню та готує ґрунт.
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.