128 мільйонів гривень перехідних коштів з міського бюджету Прилук: на що їх можуть витратити

128 мільйонів гривень перехідних коштів з міського бюджету Прилук: на що їх можуть витратити

128 мільйонів гривень перехідних коштів з міського бюджету Прилук: на що їх можуть витратити
ФОТО: Суспільне Чернігів

На початку 2023 року в міському бюджеті Прилук склався вільний залишок у розмірі 128 мільйонів гривень, які не використали у 2022 році. Про це Суспільному розповіла начальниця фінансового відділу міськради Олена Ворона. На що можуть використати ці кошти та хто повинен затверджувати їх розподіл — читайте далі.

Соціальні програми та ЗСУ

Використовувати ці кошти можна на різні програми, як на заробітну плату, так і на капітальні видатки та будівництво, каже Ворона.

Міська голова Прилук Ольга Попенко
Міська голова Прилук Ольга Попенко. ФОТО: Суспільне Чернігів
"На сьогодні ми маємо досить значні перехідні кошти. Я вже не пам’ятаю коли, чи в березні, чи у квітні кожному депутату на електронну пошту надіслали всі запити з освіти, медицини, соціальної сфери, управління житлового господарства. Наші всі комунальні служби та підприємства теж надіслали прохання, щоб якщо ухвалювали рішення, то врахували придбання комунальної техніки, ремонти у школах. Також у нас є проблема будівництва захисних споруд, бо є два садочки й школи, ліцей, які не мають захисної споруди", — каже міська голова Прилук Ольга Попенко.

За її словами, обговорення розподілу цих коштів буде відбуватись в рамках комісій, на які запрошуватимуть депутатів всіх фракцій. Затверджувати ж розподіл мають депутати на сесії міськради.

Обговорень ще не було

Депутат міськради від "Рідного дому" Артем Рожко каже, що їхня фракція готова до обговорень розподілу цих коштів. На його думку, в пріоритеті мають бути соціальні програми та допомога ЗСУ.

Не було ніяких попереджень з приводу того, чи будуть проводитись комісії. Але ми завжди готові до обговорень цих питань.

Депутат Прилуцької міськради від "Рідного дому" Артем Рожко
Депутат Прилуцької міськради від "Рідного дому" Артем Рожко. ФОТО: Суспільне Чернігів
"В пріоритеті під час розподілу цих коштів я б поставив — допомогу ЗСУ. Я не говорю про виділення на ЗСУ всіх коштів, адже є соціальні програми в місті. Варто закрити соціальні питання, а вже потім ухвалювати рішення щодо коштів, які залишились", — говорить Рожко.

Щодо присутності фракції "Рідний дім" на сесії, де можуть затверджувати рішення щодо розподілу коштів, ще зарано говорити, наголосив Артем Рожко.

Депутат Прилуцької міськради від "Європейської солідарності" Сергій Чміль
Депутат Прилуцької міськради від "Європейської солідарності" Сергій Чміль. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Ці 128 мільйонів будемо розподіляти. Є бюджетні комісії, є депутатські комісії, на яких ці всі питання обговорюються, скликаємо сесію і, будь ласка, ухвалюємо, щоб місто могло розвиватись. Це кошти, як говорять, соціально-економічного розвитку, розвитку міста. Тобто беремо та ухвалюємо їх на наступній сесії", — говорить депутат міськради від "Європейської солідарності" Сергій Чміль.
Депутат Чернігівської облради від "Слуги народу" Дмитро Пахомов
Депутат Чернігівської облради від "Слуги народу" Дмитро Пахомов. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Я надіюся, що ми будемо сідати за стіл перемовин та домовлятися, щоб ми бачили відкритість використання цих коштів, от нас турбує саме відкритість", — зазначив депутат Чернігівської облради від "Слуги народу" Дмитро Пахомов.

Нагадаємо, що на початку липня майже 11 годин знадобилося депутатам Прилуцької міської ради, аби погодити 29 міських цільових програм та бюджет міста на 2023 рік. Цього понад пів року чекали працівники всіх бюджетних галузей міста, комунальники, соціально незахищені категорії населення, військовослужбовці ЗСУ. На сесію зібралося 18 депутатів із 34, один з обранців приїхав на засідання просто з фронту.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок