В Італії посилять законодавство щодо авторського права та запобігання онлайн-піратству

В Італії посилять законодавство щодо авторського права та запобігання онлайн-піратству

В Італії посилять законодавство щодо авторського права та запобігання онлайн-піратству
Ноутбук. Ілюстративне фото: Pixabay

У вересні в Італії набуде чинності закон, спрямований на запобігання онлайн-піратству. Про це повідомляють місцеві видання.

Рікардо Франко Леві, президент Італійської асоціації видавців (AIE), наголошує, що запровадження закону проти онлайн-піратства "є важливим кроком у боротьбі з явищем, яке загрожує культурній індустрії та її працівникам. Це нове законодавство полегшує переслідування злочинів проти авторських прав".

Зростання піратства (друкованого, електронного та аудіо) відбулося під час пандемії. Згідно з дослідженням компанії Ipsos, проведеним у 2022 році на замовлення AIE, тільки видавничий ринок Італії щорічно втрачає 771 мільйон євро (31,5 мільярда гривень) через піратство, що становить 31% від загального обсягу ринку — без урахування освіти та експорту.

Італійська урядова установа Agcom (Орган регулювання зв'язку) зможе "наказувати постачальникам послуг запобігати доступу до незаконно поширеного контенту". Своєю чергою, італійський Мінкульт займатиметься підвищенням обізнаності про онлайн-піратство.

закон про авторські права в Італії
Італія ухвалить новий закон про авторське право для захисту від піратства. Фото: pexels

"Завдяки цьому закону Італія стає взірцем для Європи у боротьбі з соціальним, економічним та культурним лихом. Придушення піратства в зародку, шляхом закриття нелегальних сайтів за 30 хвилин, слугує для захисту значної економічної частки системи країни, захисту робочих місць та захисту даних мільйонів громадян", — зазначає Массіміліано Капітаніо, комісар Agcom.

Відомство зможе втручатися у боротьбу з піратством після отримання повідомлення від постраждалих сторін. А також у документі йдеться про посилення санкцій, які призведуть до позбавлення волі до трьох років для тих, хто незаконно передає контент, і штраф до 5 000 євро (204 тисячі гривень) для тих, хто його використовує. На додаток до стримування, планується також проведення комунікаційних та інформаційних кампаній.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок