На кладовищі римської доби у Секторі Гази археологи знайшли свинцеві саркофаги "поважних" людей

На кладовищі римської доби у Секторі Гази археологи знайшли свинцеві саркофаги "поважних" людей

На кладовищі римської доби у Секторі Гази археологи знайшли свинцеві саркофаги "поважних" людей
Знайдений свинцевий саркофаг у Газі. twitter.com/royapalestine

На півночі Сектора Гази палестинські археологи виявили другий саркофаг, виготовлений зі свинцю. Знахідку розкопали на давньому кладовищі, що датується римською епохою.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства туризму та старожитностей Гази.

Генеральний директор головного департаменту старожитностей у Газі Джамаль Абу Райда сказав, що саркофаг, ймовірно, належить людині, яка обіймала високу посаду в римську епоху дві тисячі років тому. Саркофаг передадуть до штаб-квартири Міністерства для проведення досліджень за підтримки міжнародних експертів і археологів.

Як пише агентство Reuters, окрім двох свинцевих саркофагів, на кладовищі виявили також щонайменше 125 гробниць, більшість — із добре збереженими скелетами. Зазначається, що територія Сектора Гази була важливим торговельним пунктом ще від стародавніх єгиптян. Через цю територію також проходили хрестові походи.

Раніше місцеві археологи не мали фінансування для розкопок. Однак 2022 року французькі організації допомогли розкопати давнє кладовище.

"Це вперше в Палестині ми виявили кладовище, яке містить 125 гробниць, і це вперше в Газі, коли ми виявили два свинцеві саркофаги", — сказав експерт французької школи біблійних і археологічних досліджень Фадель Аль-Аутул.

Один з двох саркофагів був прикрашений зображеннями винограду, а інший — дельфінами.

Відомо, що Смуга Гази перебуває під ізраїльсько-єгипетською економічною блокадою з 2007 року, коли контроль захопила ісламістська бойова група ХАМАС, яка виступає проти миру з Ізраїлем. Понад два мільйони палестинських жителів вузької прибережної території пережили кілька воєн.

Раніше біля Єрусалима знайшли артефакти, які язичники використовували для "розмов із мертвими".

На початок